Sport4fans.pl Tenis 4 wnioski po Pucharze Hopmana
Jerzy Janowicz i Agnieszka Radwańska zwyciężyli w Pucharze Hopmana.

4 wnioski po Pucharze Hopmana

Tenis | 10 stycznia 2015 15:11 | Hubert Błaszczyk

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz wygrali Puchar Hopmana. To duży sukces naszej najlepszej zawodniczki i zawodnika. W finale polska para wygrała z Sereną Williams i Johnem Isnerem. O zwycięstwie zadecydował mikst wygrany w dwóch setach.

Puchar Hopmana to impreza towarzyska, w której panuje luźna atmosfera. Pojedynek mikstowy przeciwko Amerykanom pokazał, że niekoniecznie. Gdy gra się o zwycięstwo miłe gesty i kurtuazja odchodzą na dalszy plan. Po turnieju w Perth nie zamierzam wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Finaliści rozegrali jednak po cztery spotkania. Można z nich wysnuć pierwsze oceny.

1. Mamy mikst na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz w mikście nie stracili nawet seta, a na korcie pomiędzy naszą najlepszą zawodniczką i zawodnikiem było widać chemię. Atomowy serwis Janowicza, świetne returny i magiczne czucie Radwańskiej – to może się udać!

2. Zimą ogromną pracę wykonała Agnieszka Radwańska. Widać gołym okiem, że wzmocniła się mięśniowo. Oczywiście do Sereny Williams jej daleko. Na zmianie nie ucierpiał jej tenis. Radwańska zdecydowanie lepiej serwuje. W meczu mikstowym przeciwko USA, Isia returnowała również dużo lepiej od Janowicza. Jurek, może czas na lekcję?

3. Dużo pracy w sferze mentalnej przed Jerzym Janowiczem. Turniej w Perth był pokazówką, a więc nerwów powinno być też relatywnie mniej. W grze Polaka było jednak widać poddenerwowanie. Zwłaszcza w pojedynku z Johnem Isnerem. Janowicz miał dwie piłki setowe, przy jednej popełnił podwójny błąd serwisowy! W taki sam sposób zakończył pierwszą partię przy stanie 10:11. Przegrany pierwszy set zdeprymował naszego najlepszego zawodnika. Przegrał przez to pierwszego gema drugiego seta i o wygranej z Amerykaninem mógł zapomnieć. Martwi też wynik meczu z Andym Murrayem. 6:4, 6:2 mówi dużo o różnicy, która dzieli Janowicza od najlepszych.

4. Serena Williams jest w słabej formie. Amerykanka wyglądała na turnieju w Perth, jakby przez okres przygotowawczy leżała na plaży. To bardzo przyjemne zajęcie, ale w ten sposób trudno o wielkoszlemowe zwycięstwa, zwłaszcza że w dużej formie są Sharapova, Ivanovic i Halep. Williams w Pucharze Hopmana gładko przegrała z Bouchard, w 3 setach z Radwańską. Wygrała po mękach z Safarovą i Pennettą. Z Włoszką po przegraniu pierwszego seta 0:6 na kort zamówiła... kawę.