Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Choroba przerwała świetny tydzień Janowicza w Montpellier
Szczęśliwy Jerzy Janowicz po meczu z Joao Sousą.
fot. Facebook
Szczęśliwy Jerzy Janowicz po meczu z Joao Sousą.

Choroba przerwała świetny tydzień Janowicza w Montpellier

Tenis | 09 lutego 2015 20:40 | Hubert Błaszczyk

Jerzy Janowicz wraca do formy. Polak ma za sobą świetny turniej we francuskim Montpellier, gdzie dotarł do finału. Meczu o tytuł nie będzie jednak wspominał miło. Janowicz przegrał w nim pierwsze 14 punktów i zrezygnował z gry z powodu 39-stopniowej gorączki.


Nasz najlepszy tenisista nie ma szczęścia do finałowych meczów. W Paryżu w 2012 roku przegrał wycieńczony po wcześniejszych pojedynkach z Davidem Ferrerem. Przed rokiem w Winston-Salem miał piłki meczowe przeciwko Lukasowi Rosolowi. Trzecie podejście z Gasquetem w Montpellier okazało się również nieudane.


Przegrany finał nie umniejsza sukcesowi Polaka. Takim jest bowiem dotarcie do finału. Od dobrego wyniku bardziej cieszy gra Janowicza. We Francji grał bardzo rozważnie. Potrafił wyważyć ryzyko, nie popełniał wielu niewymuszonych błędów, nie miał też problemów z serwisem. Najlepszą partię Janowicz rozegrał przeciwko Gillesowi Simonowi. Francuz był w dobrej formie, ale nie mógł znaleźć sposobu na inteligentnie grającego Jerzyka.


Świetnego występu w Montpellier mogło jednak nie być. Już w pierwszej rundzie Janowicz był o krok od odpadnięcia z turnieju. Przeciwko Dustinowi Brownowi, Polak aż sześciokrotnie bronił piłek meczowych. To wydarzenie natchnęło go do dobrej gry w kolejnych pojedynkach. Oprócz Browna i Simona na rozkładzie Janowicz miał Benoit Paire'a i Joao Sousę.


Z powodu choroby Janowicz musiał wycofać się z najbliższego turnieju w Rotterdamie. W Holandii w pierwszej rundzie miał zmierzyć się z Tomasem Berdychem. Miejsce Polaka zajmie jednak szczęśliwy przegrany z kwalifikacji. Łodzianin wprost z Montpellier wróci do domu i będzie leczył się w domowych stronach. Przed wylotem na amerykańskie turnieje Janowicz zagra w Marsylii i wspomoże polską reprezentację daviscupową w Płocku.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)