Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Wielkie atrakcje podczas turnieju WTA Katowice Open 2015
Plakat turnieju.
Plakat turnieju.

Wielkie atrakcje podczas turnieju WTA Katowice Open 2015

Tenis | 05 marca 2015 16:50 | Redakcja

Turniej WTA Katowice Open 2015 rozpocznie się 6 kwietnia i wystąpią w nim gwiazdy kobiecego tenisa, między innymi Agnieszka Radwańska, Alize Cornet, czy Karolina Pliskova. Dodatkową atrakcją turnieju jest zaplanowany na Poniedziałek Wielkanocny pokazowy Mecz Gwiazd, w którym wystąpią Mariusz Fyrstenberg, Guy Forget oraz zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych Sergi Bruguera i Richard Kraijcek. WTA Katowice Open zapowiada się na wielkie święto tenisa w Polsce i równocześnie znakomitą promocję tego sportu na najwyższym światowym poziomie.


6 kwietnia br. o godz. 14.00 rozpoczną się mecze turnieju głównego, a następnie ceremonia otwarcia oraz mecze pokazowe. W turnieju gwiazd w pojedynku deblowym zmierzą się największe gwiazdy męskiego tenisa, zdobywcy szeregu tytułów i liderzy rankingu ATP.


– Cieszymy się, że w tym roku już po raz trzeci turniej WTA International zagości w Katowicach. W tegorocznej edycji wystąpią między innymi Agnieszka Radwańska, Alize Cornet, czy Karolina Pliskova. Katowice Open to także świetna okazja do tego, aby w zawodach tej rangi mogły wystąpić polskie tenisistki. Poza Agnieszką Radwańską, w turnieju głównym będziemy mogli zobaczyć także Magdalenę Fręch. W związku z tym, że otwarcie turnieju w tym roku odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje dla kibiców tenisa. Mariusz Fyrstenberg, Guy Forget, Sergi Bruguera i Richard Krajicek to cztery znakomite nazwiska, które udało nam się pozyskać by zagwarantować wiele sportowych emocji. Kibice tenisa w Polsce nie mieli okazji do obejrzenia zawodników tego formatu od czasu kariery Wojciecha Fibaka. Chcemy, aby Katowice Open było wydarzeniem, które pracuje na rzecz promocji tego pięknego sportu w naszym kraju, dzięki bardzo silnej obsadzie turnieju głównego oraz wyjątkowemu Meczowi Gwiazd. Wzorem zeszłego roku, w ceremonii otwarcia udział wezmą również kluczowe zawodniczki turnieju głównego. Sprzedaż biletów w specjalnej cenie rusza już dziś, wśród nich są także specjalne bilety rodzinne, które umożliwią rodzicom zabranie na Katowice Open swoich dzieci – powiedział Paweł Owczarz, Dyrektor Turnieju Katowice Open 2015.


W trakcie konferencji jeszcze raz zaprezentowano pełną listę zawodniczek turnieju głównego oraz plakat promujący III edycję katowickiego turnieju WTA, na którym widnieją zwyciężczynie poprzedniej edycji: Alize Cornet oraz Agnieszka Radwańska. Rolę turnieju w strategii promocji miasta po raz kolejny podkreślił Prezydent Miasta Katowice, będącego współorganizatorem wydarzenia.– Turniej WTA Katowice Open na dobre zadomowił się już w Katowicach i jest to na pewno efekt bardzo dobrej współpracy miasta z organizatorami, za którą przy okazji chciałem podziękować, ale też naszej świadomej strategii. Mecze będą rozgrywane w Spodku ale też w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, nowym obiekcie obok Spodka, który został zbudowany w tzw. Strefie Kultury. Jest fragmentem założenia urbanistycznego, które powstało na terenie po dawnej Kopalni Katowice. Z MCK sąsiadują też nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i nowe Muzeum Śląskie - wszystkie te obiekty są niezwykłymi dziełami architektury. Nasi goście będą więc mogli nie tylko przeżywać sportowe emocje, ale też będą świadkami wielkiej przemiany Katowic, z miasta tradycyjnie kojarzonego z górnictwem w miasto kultury, ale też turystyki biznesowej – powiedział Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.


Sponsorem głównym meczów pokazowych została firma KIA MOTORS Polska, która wspiera turniej Katowice Open od pierwszej edycji w 2013 r.


– KIA od lat angażuje się w wydarzenia tenisowe, zarówno na skale globalną, jak Australian Open, czy też lokalnie.  Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jesteśmy sponsorem turnieju tenisowego w Katowicach. Ze względu na marketingowy sukces poprzednich edycji, w 2015 roku zdecydowaliśmy o mocniejszym zaangażowaniu -  jesteśmy sponsorem głównym poniedziałkowego meczu gwiazd. Myślę, że znane nazwiska, które udało nam się zebrać na mecze pokazowe przyciągną dużą publiczność i będą sporą dawką emocji dla kibiców w świąteczny poniedziałek  – powiedział Grzegorz Leśniczek, Marketing Manager, Kia Motors Polska Sp. z o.o.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)