Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Kubot rozpocznie polską batalię o Grupę Światową Pucharu Davisa

Kubot rozpocznie polską batalię o Grupę Światową Pucharu Davisa

Tenis | 05 marca 2015 17:59 | Redakcja
Łukasz Kubot znany jest z determinacji w meczach reprezentacji.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Łukasz Kubot znany jest z determinacji w meczach reprezentacji.

Spotkanie Davis Cup by BNP Paribas: Polska – Litwa w płockiej Orlen Arenie rozpocznie w piątek (6 marca) o godzinie 16.00 pojedynek Łukasza Kubota z Ricardasem Berankisem. Potem zobaczymy na korcie Jerzego Janowicza z Laurynasem Grigelisem.

 

- Jestem już w sumie przyzwyczajony do tego, że w Pucharze Davisa gram pierwsze mecze, bo nie raz taka sytuacja miała miejsce. Dlatego nie czuję jakiejś szczególnej presji, choć mam świadomość jak ważne jest zdobycie pierwszego punktu. Na pewno zrobię wszystko, żeby Jurek mógł wyjść do gry przy wyniku 1:0. W sumie to dla mnie najlepszy wynik losowania, bo rozpoczynając pierwszy dzień będę miał wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i regenerację, by w sobotę wyjść do gry w deblu – powiedział po losowaniu Kubot, obecnie 163. w rankingu ATP World Tour, w którym w kwietniu 2010 roku był notowany na najwyższej w karierze 41. pozycji.

 

Berankis, aktualnie 76. na świecie, najwyżej dotarł do 67. miejsca w maju 2013 roku. Jest liderem litewskiej drużyny, która zadebiutuje w te weekend w Grupy I Strefy Euroarykańskiej. Drugi singlista zespołu gości – Grigelis sklasyfikowany jest na 361. pozycji, a przed serią kontuzji był już 183. (w połowie 2012 r).

 

- Nigdy nie lekceważę rywali, ale wiadomo, że jestem faworytem tego meczu i powinienem go wygrać. Będę chciał wywalczyć drugi punkt dla drużyny, bo wierzę, że pierwszy zdobędzie Łukasz. Jestem bardzo dobrze przygotowany do gry w drużynie i nawet jestem gotów do wyjścia na kort każdego dnia, czyli również w sobotnim deblu, jeśli kapitan Radosław Szymanik uzna to za konieczne - powiedział Janowicz.

 

Łodzianin jest obecnie najwyżej notowanym z polskich tenisistów – 51. miejsce w ATP World Tour, w którym był już numerem 14 w sierpniu 2013 r.

 

Na sobotę, na godz. 14.00, zaplanowano mecz deblowy pomiędzy Łukaszem Kubotem i Marcinem Matkowskim oraz Laurynasem Grigelisem i Lukasem Mugeviciusem.


- Jeśli wszyscy spodziewali się, że w deblu zagrają Grigelis i Berankis, to rzeczywiście można mówić chyba, że przygotowałem niespodziankę. Oczywiście ostateczne składy są , jak wszyscy wiemy przecież, sprawa otwartą będą zależeć od wyniku po pierwszym dniu. Nie mogę więc wykluczyć, że jeszcze czymś zaskoczę – odpowiedział dyplomatycznie na pytanie kapitan drużyny Litwy Rimvydas Mugevicius, który nominował przed losowaniem do gry podwójnej swego syna Lucasa.

 

Niedzielę, ostatni dzień rywalizacji w Orlen Arenie w Płocku, rozpocznie o godz. 14.00 pojedynek dwóch pierwszych „rakiet” obydwu ekip, czyli Jerzego Janowicza z Ricardasem Berankisem. Po nich spotkają się Łukasz Kubot z Laurynasem Grigelisem.

 

Oficjalny plan gier spotkania Davis Cup by BNP Paribas: Polska - Litwa
piątek – gra pojedyncza
ceremonia otwarcia godz. 15.30
pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 16.00
Łukasz Kubot – Ricardas Berankis
Jerzy Janowicz – Laurynas Grigelis

 

sobota – gra podwójna
pokaz tenisa na wózkach godz. 13.30
mecz rozpocznie się o godz. 14.00
Łukasz Kubot, Marcin Matkowski – Laurynas Grigelis, Lukas Mugevicius

 

niedziela – gra pojedyncza (początek godzina 14.00)
Jerzy Janowicz – Ricardas Berankis
Łukasz Kubot – Laurynas Grigelis

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)