Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Berankis pod wrażeniem organizacji Pucharu Davisa w Płocku
Ricardas Berankis zaprezentował w Płocku solidny tenis.
fot. Flickr
Ricardas Berankis zaprezentował w Płocku solidny tenis.

Berankis pod wrażeniem organizacji Pucharu Davisa w Płocku

Tenis | 06 marca 2015 20:14 | Hubert Błaszczyk

- Dziękuję organizatorom. To jest najlepiej zorganizowany mecz Pucharu Davisa. Czujemy się szanowani. Najważniejszą rzeczą dla zawodników jest to, że mogą poczuć się jak w domu. Hala jest świetna. Nam pozostaje dobra gra – mówił na konferencji prasowej po wygranej z Łukaszem Kubotem, Ricardas Berankis. Litwin wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie 1:0.


Berankis pokonał Kubota 6:2, 6:4, 6:3. Choć wynik tego nie wskazuje, spotkanie wcale nie było dla Litwina łatwą przeprawą. - Łukasz zagrał dobry mecz, ale czasami szczęście nie było po jego stronie. W piątym gemie trzeciego seta zagrałem trzy razy dość szczęśliwie. Jestem zadowolony, z tego jak zagrałem. To był klucz do tego, żeby wygrać mecz z tak dobrym zawodnikiem jak Kubot – powiedział litewski zawodnik.


Berankisa podczas spotkania wspierała bardzo żywiołowo reagująca grupa 400 fanów. - To świetne, że fani nas wspierają. To bardzo nam pomaga. Zwłaszcza jeśli gramy w Davis Cupie. Nie wiem, czy federacja pomaga fanom, ale my zawsze staramy się pomagać kibicom w transporcie i zdobyciu biletów. W ostatnich pięciu latach fani podróżowali z nami wszędzie, gdzie mogli. Uwielbiam ich za to – skomentował pogromca Kubota.


Zawodnik zapytany o popularność tenisa w jego kraju odpowiada, że rośnie ona z każdym rokiem.- Tenis staje się coraz bardziej popularny na Litwie. To, że jesteśmy na zapleczu Grupy Światowej to nasz bardzo duży sukces. Mamy tylko 3 miliony mieszkańców. To samo mówi za siebie. Tenis jest bardzo indywidualnym sportem i wymaga bardzo dużo poświęcenia, by osiągnąć bardzo dobry poziom. Ludzie są z nas bardzo dumni z naszych postępów. Przez ostatnie lata dyscyplina mocno rozwinęła się.


Jeden z uczestników konferencji prasowej zauważył podobieństwo Berankisa do Lleytona Hewitta. Litwin zareagował na to porównanie uśmiechem. - Bardzo chciałbym być jak Lleyton Hewitt. Wtedy możecie powiedzieć Berankis jest taki jak Lleyton. On jest świetnym zawodnikiem, ja jeszcze muszę pracować na to. Nie jesteśmy najwyższymi zawodnikami i bardzo trudno byłoby nam grać w podobnym stylu jak Łukasz Kubot – zakończył.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Zobacz również
Łukasz Kubot: Grałem va banque
6-mar-2015


Kategoria: Tenis
Komentarze (0)