Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Berankis: Janowicz może być w pierwszej dziesiątce rankingu
Ricardas Berankis
fot. Flickr
Ricardas Berankis

Berankis: Janowicz może być w pierwszej dziesiątce rankingu

Tenis | 08 marca 2015 17:09 | Hubert Błaszczyk

Jerzy Janowicz pokonał Ricardasa Berankisa 6:3, 6:4, 6:2, zapewniając Polsce zwycięstwo w meczu Pucharu Davisa z Litwą 3:1. Po spotkaniu Litwin komplementował serwis swojego rywala.


- To był szybki mecz. Jerzy grał bardzo dobrze. Miał bardzo wysoki procent pierwszego serwisu. Nie miałem okazji do break pointów, oprócz ostatniego gema, gdzie Janowicz również serwował poprawnie. Jeżeli gra się z zawodnikiem, który tak dobrze serwuje, to nie można zbyt wiele zrobić. Popełniłem kilka błędów w swoich gemach i nie udało się już ich naprawić
– mówił Berankis.


Po sobotnim spotkaniu deblowym pojawiły się informację, że Berankis narzeka na ból w łydce. Sam zainteresowany zaprzeczył. - Fizycznie czułem się naprawdę dobrze. Miałem problemy ze złapaniem rytmu. Gra Janowicza nie pasowała mi. On wywierał bardzo dużą presję na returnie. Wymienialiśmy jedno, czasami dwa uderzenia, więc kondycja fizyczna nie miała zbyt dużego znaczenia.


Mecz z Polską był pierwszym dla Litwy na zapleczu Grupy Światowej Pucharu Davisa. Lider reprezentacji Litwy przyznał, że ich celem na ten rok jest utrzymanie w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa.

 

- Organizacja i wszystkie małe rzeczy, które tworzą imprezę były na świetnym poziomie. W Płocku czuliśmy się fantastycznie. Było to bardzo fajnie przeżycie grać tutaj. Jesteśmy bardzo młodą drużyną. Zobaczymy, jak każdy z nas będzie się rozwijał i na jaki poziom wejdziemy. Będziemy chcieli utrzymać się w Grupie I. Niektórzy twierdzą, że mieliśmy szczęście znajdując się na zapleczu elity. My chcemy się utrzymać i zaprzeczyć tym słowom - przyznał filigranowy zawodnik.

 

W juniorskich czasach Berankis z Janowiczem mierzyli się dwukrotnie. W finale US Open wygrał Litwin, drugie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaka. - Nie pamiętam zbyt dobrze naszych juniorskich meczów. Janowicz ma uderzenia, które mogą zaprowadzić go do pierwszej dziesiątki męskiego tenisa. Dla niego najważniejsze jest to, żeby dobrze organizował swoją karierę. Jeśli chodzi o mnie jestem zadowolony ze swoich postępów. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w kolejnych tygodniach –zakończył Berankis.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)