Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis WTA Katowice Open 2015: harmonogram meczów oraz imprez towarzyszących

WTA Katowice Open 2015: harmonogram meczów oraz imprez towarzyszących

Tenis | 27 marca 2015 15:44 | Redakcja

W czasie konferencji prasowej zorganizowanej w Galerii Katowickiej poznaliśmy harmonogram tenisowych rozgrywek turnieju WTA Katowice Open 2015. Pierwsze mecze eliminacyjne gry pojedynczej rozpoczną się 4 kwietnia o godzinie 10:00, a mecze dnia od poniedziałku do piątku będą się odbywać o godzinie 20:15. Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali szereg dodatkowych atrakcji dla fanów tenisa. Oprócz sesji autografów z zawodniczkami, KIDS CUP, turnieju dla amatorów i turnieju na wózkach, w Lany Poniedziałek odbędzie się KIA Tennis Show – pokazowy mecz największych gwiazd tenisa męskiego, przed publicznością wystąpią: Marcin Matkowski, Sergi Bruguera, Richard Krajicek i Guy Forget.


Tegoroczny plan rozgrywek Katowice Open został stworzony z myślą o wygodzie wszystkich fanów tenisa. – Chcieliśmy, by godzinny harmonogram turnieju Katowice Open nie kolidował z obowiązkami zawodowymi naszych widzów i pozwolił na żywo śledzić zmagania zawodniczek. Od poniedziałku do piątku najważniejsze mecze dnia będę odbywać się o godz.: 20:15. Gorące tenisowe emocje rozpoczną się już w Wielkanocny Poniedziałek – 6 kwietnia odbędzie się oficjalna ceremonia i widowiskowy KIA Tennis Show. Z kolei półfinałowe mecze rozpoczną się w sobotę, 11 kwietnia o godz. 17:00, a finał turnieju odbędzie się w niedzielę, 12 kwietnia, o godz. 16:00 – powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy turnieju WTA Katowice Open 2015.

 

Oprócz tenisowych rozgrywek, w środę (8 kwietnia) organizatorzy przygotowali kalendarz imprez towarzyszących, które będą gratką dla najmłodszych adeptów sportu, m.in.: KIDS CUP, rozgrywki z zawodniczkami, pokazy policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz wiele konkursów. Już po raz drugi, w Bażantowie odbędą się również Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach i amatorskie Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta

Katowice, które oficjalnie otworzy zawodniczka WTA.


– W Katowicach odbywają się zawody sportowe na najwyższym poziomie w takich dyscyplinach jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, boks czy kolarstwo. Cieszy mnie, że jest w tym zestawieniu również miejsce dla tenisa, zwłaszcza że ta dyscyplina ma u nas swoją piękną, 40-letnią tradycję. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Barbara Olsza, wielokrotna mistrzyni Polski czy Jadzia Jędrzejowska, która grała na kortach Baildonu Katowice – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.


Mecze będą rozgrywane w Spodku, ale też – po raz pierwszy – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – To efekt naszej świadomej strategii, zgodnie z którą MCK ma się stać miejscem organizowania markowych wydarzeń sportowych, kulturalnych i biznesowych. Kolejna edycja Intel Extreme Masters pokazała, że sprawdza się w tej roli doskonale i daje nowe możliwości rozwoju dla lokowanych tu imprez – dodaje Prezydent Miasta Katowice.

 

Nowością podczas tegorocznej edycji turnieju Katowice Open będą sesje spotkań i autografów z zawodniczkami poza Spodkiem. – We wtorek (7.04), środę (8.04), czwartek (9.04) i piątek (10.04) o godzinie 17:30 odbędą się specjalne sesje autografów z uczestniczkami WTA Katowice Open. Ideą turnieju jest promocja tenisa, a spotkania z zawodniczkami poza zamkniętą i biletowaną strefą Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego są fantastyczną okazją. To będzie miejsce szczególne – wiemy, że tutaj spotykają się nie tylko katowiczanie, ale również osoby odwiedzające miasto – powiedział Paweł Owczarz, dyrektor turnieju WTA Katowice Open 2015.

 

Katowice Open 2015 to największy turniej tenisowy WTA w Polsce. Podczas zeszłorocznej edycji, najważniejsze rozgrywki w Spodku przyciągnęły blisko 7.000 widzów. W tym roku, po raz pierwszy, turniej będzie rozgrywany na dwóch kortach: w hali katowickiego Spodka oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Turniej WTA Katowice Open 2015 zostanie rozegrany od 6 do 12 kwietnia br., a eliminacje odbywać się będą w dniach 4 – 6 kwietnia br. Szczegółowy harmonogram turnieju jest dostępny na stronie www.katowiceopen.com.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)