Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Urszula Radwańska: Kuliczkowa zagrała trzy klasy lepiej niż Venus

Urszula Radwańska: Kuliczkowa zagrała trzy klasy lepiej niż Venus

Tenis | 07 kwietnia 2015 17:44 | Hubert Błaszczyk
Urszula Radwańska
fot. Flickr
Urszula Radwańska

Turniej Katowice Open nie wyszedł Urszuli Radwańskiej. Polka uległa w pierwszej rundzie Jelizawiecie Kuliczkowej 0:6, 1:6. Rosjanka wygrała w tym spotkaniu 53 piłki, Ula zaledwie 25.


- Zupełnie nie znałam rywalki. Pierwszy raz widzę ją na turnieju. Mój trener oglądał jej mecz z Magdą Linette. I to była zupełnie inna dziewczyna. Zaskoczyła mnie, że tak dobrze zagrała. Wczoraj popełniała dużo więcej błędów. W Miami grałam z Venus Williams. Kuliczkowa zagrała trzy klasy lepiej. Jeśli Rosjanka będzie tak grać to niedługo znajdzie się w czołowej dziesiątce rankingu WTA. Jeśli nie, to trafiłam na jej świetny dzień – mówiła po meczu Radwańska.


Zawodniczka przyznała, że nie jest rozczarowana swoją grą. Przyznała jednak, że mogła zagrać agresywniej. - Szczerze mówiąc nie zagrałam źle. Momentami w mojej grze brakowało ryzyka. Nie przejmowałam inicjatywy. To ona cały czas atakowała. Grała trudno, bardzo głęboko i niewiele mogłam z tego zrobić.

 

Młodsza z sióstr Radwańskich zagrała w tym sezonie 25 meczów. Polka nie tłumaczyła się zmęczeniem, ani częstymi zmianami stref czasowych. - Z Miami wróciłam 1,5 tygodnia temu. Ostatni tydzień trenowałam w hali. Zdążyłam się przestawić. Nawierzchnia w Katowicach jest wolna. Wolę szybsze nawierzchnie, ale nie chcę się tłumaczyć. Ona zagrała lepiej i tyle.

 

W środę kapitan reprezentacji Polski, Tomasz Wiktorowski poda skład, który zagra ze Szwajcarkami w Zielonej Górze (18-19 kwietnia). Urszula Radwańska bardzo chętnie wspomogłaby swoją siostrę w walce o utrzymanie w Pucharze Federacji. - Nie będę nic sugerowała kapitanowi. Na pewno widział moje mecze i Magdy. To on podejmie decyzję. Jestem zadowolona z tego sezonu. Byłam w dwóch ćwierćfinałach. Jestem zadowolona z turnieju w Miami. Magda też jest w dobrej formie. Awansowała tutaj do kolejnej rundy. Decyzja należy do kapitana. Ja chciałabym wesprzeć Agnieszkę.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
Kategoria: Tenis
Komentarze (0)