Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Magdalena Fręch: Nie wykorzystałam swoich szans
Magdalena Frech
fot. Facebook
Magdalena Frech

Magdalena Fręch: Nie wykorzystałam swoich szans

Tenis | 07 kwietnia 2015 20:03 | Hubert Błaszczyk

Z turniejem singlowym Katowice Open pożegnała się jego najmłodsza uczestniczka. Magdalena Fręch uległa w pierwszej rundzie An-Sophie Mestach 2:6, 1:6. Polkę czeka jeszcze ćwierćfinał debla, w którym wystąpi z Katarzyną Kawą.

 

Dla Fręch nie był to debiut w turnieju WTA. Przed rokiem 17-latka wystąpiła w turnieju, dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Przegrała w pierwszej rundzie z Yvonne Meusburger. - W dzisiejszym meczu nie było widać różnicy z zeszłym rokiem. Przeciwniczka była bardziej wymagająca. Mestach skupiała się na własnym serwisie, który był dokładny i mocny. Nie wykorzystałam swoich szans. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej.

 

Młoda Polka nie była zadowolona ze swojej gry. - Wiem, że mogłam zagrać lepiej. We wczorajszym deblu zagrałam zdecydowanie lepszy mecz niż dzisiaj. Trzeba ogrywać się na tym poziomie, żeby w przyszłości wygrywać takie mecze.

 

Fręch ma nadzieję, że w przyszłości zagości na stałe w turniejach WTA. Najpierw musi poprawić swój ranking. Polka zajmuje obecnie 433. pozycję na światowej liście. - Trzeba grać więcej turniejów tej rangi w trakcie roku, żeby wejść na wyższy poziom. Z moim rankingiem nie jest to możliwe. Katowice Open to jedyny turniej. Jeśli miałabym myśleć o pierwszej lub drugiej setce, to musiałabym grać więcej tego typu turniejów.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
Kategoria: Tenis
Komentarze (0)