Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Paryska gehenna Radwańskiej. Kania jedyną Polką w drugiej rundzie!

Paryska gehenna Radwańskiej. Kania jedyną Polką w drugiej rundzie!

Tenis | 25 maja 2015 17:42 | Hubert Błaszczyk
Radwańska podczas treningu w Madrycie.
fot. Flickr
Radwańska podczas treningu w Madrycie.

Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie Roland Garros. Dla jednych to niespodzianka, dla innych wynik, który musiał się zdarzyć. Polka była w ostatnich tygodniach w słabej formie. Na mączce rozegrała cztery mecze. 2 wygrała, 2 przegrała. W meczu z Anniką Beck była jednak zdecydowaną faworytką. Bukmacherzy za postawioną złotówkę na Niemkę płacili 10 złotych!


Meczu z Niemką nie ma sensu rozbierać na czynniki pierwsze. Radwańska była słabsza w każdym elemencie. Słaby procent piłek wygrywanych po pierwszym serwisie (57%), jeszcze słabszy po drugim (35%), ujemny stosunek winnerów (11) do niewymuszonych błędów (19). To wszystko mówi samo za siebie.


Niemka nie zagrała wybitnego spotkania. Była bardzo solidna i cierpliwa. Momentami świetnie grała z kontry i decydowała się na ekstrawaganckie skróty. Beck była też stabilna psychicznie. Pomimo przegranego drugiego seta nie załamała się i konsekwentnie realizowała plan taktyczny.


Podczas spotkania Radwańska ewidentnie męczyła się. Nie trzeba być wielkim specjalistą, żeby stwierdzić, że Polka jest daleka od swojej choćby niezłej dyspozycji. Pytanie, czy gra sprawia Radwańskiej jeszcze jakąkolwiek przyjemność. W ostatnich tygodniach odpowiedź nie byłaby twierdząca.


Po meczu Agnieszka ze łzami w oczach odpowiadała na pytania dziennikarzy. Tegoroczny Roland Garros może być datą graniczną. Albo Radwańska coś zmieni, albo nadal będzie kontynuować drogę donikąd. Nie chodzi tu o zmiany w sztabie szkoleniowym, choć już takie pomysły pojawiały się po meczu na Twitterze. Najłatwiej jest jednak uderzyć w tych, którzy nie wychodzą na kort. W tenisa gra zawodnik. To on podejmuje decyzje na korcie. Ktoś mądrze stwierdził, że Agnieszka musi przeprowadzić szczerą rozmowę… ze samą sobą. To będzie najlepsze remedium na jej problemy.


Nieoczekiwane zwycięstwo Kani


Jedyną Polką w drugiej rundzie będzie… Paula Kania. Debiutująca w Roland Garros tenisistka pokonała niespodziewanie rozstawioną z 41. numerem Monę Barthel. To największy sukces w karierze 23-latki. W drugiej rundzie Kania zmierzy się… z Anniką Beck. Jeśli zagra na swoim poziomie wcale nie będzie bez szans.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)