Sport4fans.pl Tenis Janowicz gra dalej. Hamou groźny tylko w pierwszym secie

Janowicz gra dalej. Hamou groźny tylko w pierwszym secie

Tenis | 26 maja 2015 19:23 | Hubert Błaszczyk
Jerzy Janowicz

Grający z dziką kartą w Roland Garros, Maxime Homou sprawił kłopoty Jerzemu Janowiczowi tylko w pierwszym secie. Po porażce w pierwszej partii Janowicz podniósł poziom swojej gry. W całym spotkaniu posłał 80 winnerów i popełnił 58 niewymuszonych błędów.

Jerzy Janowicz przyzwyczaił, że w pierwszych rundach turniejów wielkoszlemowych lubi serwować swoim fanom horrory. W Paryżu nie było tak źle, choć pierwszy set zwiastował problemy. Janowicz został w nim dwukrotnie przełamany i choć wygrał o jedną piłkę więcej od Hamou, to Francuz objął prowadzenie 1:0 w setach.

Z każdym setem gra Janowicza wyglądała lepiej. W drugiej partii dał się przełamać raz, ale mimo to zdołał wygrać 6:3. W kolejnych setach do zwycięstwa wystarczyły mu pojedyncze przełamania.

Zwycięstwo nad Hamou cieszy, ale Francuz nie był miarodajnym przeciwnikiem. Do spotkania z Janowiczem przystępował z zaledwie jednym spotkaniem w turnieju rangi ATP. W pojedynku z Polakiem, Hamou nie pokazał nic nadzwyczajnego. Czeka go dużo pracy, żeby przedrzeć się do czołowej setki rankingu.

Dla Janowicza mecz pierwszej rundy był ważny pod względem psychologicznym. W Paryżu łodzianin wygrał pierwszy mecz na mączce w tym sezonie. W kolejnej rundzie zmierzy się z Leonardo Mayerem. Z Argentyńczykiem Janowicz mierzył się już w tym roku w Sydney. Przegrał w trzech setach 6:4, 1:6, 6:7 (3). Teraz o sukces może być trudniej. Mayer aktualnie przeżywa jeden z najlepszych okresów w karierze. W dodatku nawierzchnia ziemna jest jego ulubioną. W pojedynku z Janowiczem to Mayer będzie faworytem.