Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Nie będzie pojedynku sióstr Radwańskich. Linette odprawiła Ulę!

Nie będzie pojedynku sióstr Radwańskich. Linette odprawiła Ulę!

Tenis | 31 sierpnia 2015 22:58 | Hubert Błaszczyk
Magda Linette
fot. Flickr
Magda Linette

Rzadko zdarza się, żeby w 128-osobowej drabince trzy zawodniczki z jednego kraju znalazły się na trzech miejscach obok siebie. Takie zdarzenie miało miejsce podczas US Open. W pierwszej rundzie zmierzyły się Magda Linette i Urszula Radwańska. Na zwyciężczynię z tego pojedynku czekała już Agnieszka Radwańska, która dwie godziny wcześniej odprawiła w dwóch setach młodą Czeszkę, Katerinę Siniakovą.


Mecz rozstawionej z 15. Agnieszki Radwańskiej z Kateriną Siniakovą nie miał większej historii. 19-latka ma narzędzia, żeby postraszyć naszą zawodniczkę, ale w poniedziałek korzystała z nich zbyt rzadko. W dodatku popełniała bardzo dużo niewymuszonych błędów. W całym spotkaniu aż 31, przy zaledwie 15 wygranych piłkach.


Radwańska nie grała spektakularnie, ale spokojnie wybijała z rytmu swoją przeciwniczkę. Grająca w stylu bum-bum Czeszka raz po raz próbowała nieco subtelniejszych rozwiązań, ale wówczas wychodziły jej braki w technice. Polka zakończyła spotkanie z bardzo dobrym procentem wygranych piłek po pierwszym (81%) i drugim (69%) serwisie. Na pochwałę zasługuje też bardzo dobra gra Agnieszki przy siatce. Z 15 wypadów aż 13 zakończyło się sukcesem. Skalę przepaści dzielącą obie zawodniczki doskonale oddaje statystyka wygranych piłek. Radwańska zdobyła 61 punktów, a Siniakova zaledwie 36.


***


Bardzo słabo w polskim pojedynku zaprezentowała się siostra Agnieszki – Urszula. Wyżej notowana Radwańska straciła podanie już w pierwszym gemie serwisowym. To nie miało wielkie znaczenia, ale dużo mówiło o nerwowości i braku koncentracji krakowianki. Obie zawodniczki w pierwszej partii przełamywały się trzykrotnie. Doszło do tie-breaka, w którym większym opanowaniem wykazała się Linette.


W drugim secie przewaga Linette nie podlegała dyskusji. Poznanianka podniosła poziom gry, a Radwańska obniżyła i tak przeciętną grę. Ula psuła na potęgę i z każdym punktem traciła cierpliwość. Po finale w Stambule młodsza z sióstr znacząco obniżyła loty. Tourne po Ameryce Północnej kończy bez zwycięstwa. Forma na końcówkę sezonu zdecydowanie do poprawy.


Z kolei Linette może być zadowolona ze swojego występu. Po raz pierwszy zagrała w głównej drabince US Open i awansowała do drugiej rundy. W meczu z Agnieszką Radwańską nie będzie faworytką, ale jeśli powtórzy grę z drugiego seta nie będzie bez szans.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)