Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Almagro, Haase, Carreno Busta zagrają w Szczecinie. Czekamy na niespodziankę...

Almagro, Haase, Carreno Busta zagrają w Szczecinie. Czekamy na niespodziankę...

Tenis | 03 września 2015 18:17 | Redakcja
Oficjalne logo imprezy.
Oficjalne logo imprezy.

Hiszpanie Nicolas Almagro i Pablo Carreno Busta, Holender Robin Haase czy ubiegłoroczny triumfator Niemiec Dustin Brown – to tylko kilka nazwisk tenisistów, których zobaczymy w drabince 23. już edycji challengera ATP – Pekao Szczecin Open 2015.


Kilka minut po godzinie 13., w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza rozpoczęła się konferencja prasowa Pekao Szczecin Open 2015, z udziałem Piotra Krzystka (Prezydent Miasta Szczecina), Katarzyny Koroch (Dyrektor Regionu Zachodniego Banku Pekao SA) oraz Krzysztofa Bobali (Dyrektor Turnieju). – Jestem bardzo szczęśliwy, że spotykamy się już po raz 23. i ponownie razem zorganizujemy największy krajowy turniej tenisowy. Pewnie niewiele osób o tym wie, ale jesteśmy drugim najstarszym turniejem tej rangi na całym świecie. Słowa podziękowań należą się zatem przedstawicielom Banku Pekao S.A. oraz Miasta Szczecin, którzy cały czas nas wpierają – powiedział Bobala.


Pekao Szczecin Open to najstarszy zawodowy turniej tenisistów rozgrywany w Polsce. Od początku istnienia jego sponsorem tytularnym jest Bank Pekao S.A. – Wspieramy Pekao Szczecin Open od wielu lat i dlatego tak cieszy mnie to, że dalej jesteśmy razem. Z okazji 23. edycji imprezy kierujemy do naszych klientów dwie specjalne karty – jedną z grafiką Szczecina, drugą już z wyglądem „turniejowym”. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej uatrakcyjni to wszystkim nadchodzące rozgrywki – podkreśliła Katarzyna Koroch.

 

Drugim partnerem imprezy niezmiennie jest miasto Szczecin, które docenia rangę wydarzenia nie tylko w wymiarze sportowym, ale i biznesowym. – Spotykamy tu bardzo wiele osób, a to daje nam szansę dbania o relacje, które chcemy utrzymywać. Szczeciński turniej to wydarzenie, które może stanowić przykład do naśladowania dla innych challengerów na świecie. Często zresztą spotykam się z opiniami, że nasz turniej przewyższa organizacyjnie niektóre imprezy ATP Tour. Zawsze miło mi słuchać tylu ciepłych słów o Pekao Szczecin Open i już cieszę się na widok pełnych trybun podczas tegorocznych meczów - powiedział Prezydent Piotr Krzystek.

 

Na koniec dziennikarze poznali oficjalną listę zawodników, którzy zgłosili się do udziału w tegorocznej edycji.  – Pamiętam, jak kiedyś czekaliśmy na fax z listą od ATP, a później szybko chowaliśmy ją do sejfu, żeby nie wyszło na jaw, jacy zawodnicy do nas przyjeżdżają. Teraz, w dobie Internetu, utrzymanie takiej tajemnicy nie jest zazwyczaj możliwe i niektóre nazwiska pojawiają się w mediach błyskawicznie – mówił Bobala.


Wiemy już, że do Szczecina przyjadą w tym roku tenisiści z najwyższej światowej półki. Obecność potwierdzili między innymi Niemiec Dustin Brown (nasz ubiegłoroczny mistrz), Hiszpan Nicolas Almagro (gwiazda światowych kortów, która przez 4 lata nieprzerwanie znajdowała się w czołowej 20-tce rankingu ATP, a najwyżej był 9. na świecie), jego rodak Pablo Carreno Busta (57. w rankingu) oraz… - ...jest jeszcze jeden tenisista, który potwierdził nam udział w turnieju, ale jego nazwisko podamy dopiero na początku przyszłego tygodnia. Na razie z powodzeniem walczy w US Open, więc zobaczymy, jak będzie się przedstawiała sytuacja za kilka dni. To gracz z pierwszej 50-tki rankingu, a to oznacza, że aby wystąpić w Pekao Szczecin Open, będzie potrzebował „dzikiej karty” – tłumaczył Bobala.


Wiemy już za to do kogo powędrują pozostałe trzy „dzikie karty”. Otrzymają je Kamil Majchrzak, Paweł Ciaś i Niemiec Oscar Otte. – O ile żaden z graczy reprezentacji nie dozna kontuzji, Majchrzak zostanie zwolniony z gry w Pucharze Davisa i wystąpi w Szczecinie. Ciaś wywalczył sobie przepustkę do turnieju głównego, ponieważ wygrał tegoroczne mistrzostwa Polski, a my w nadchodzących latach właśnie tak chcemy nagradzać złotych medalistów krajowych rozgrywek. Trzecią „dziką kartę” przyznaliśmy Oscarowi Otte, ponieważ tak umówiliśmy się wcześniej z Dustinem Brownem. Czwarta przepustka do turnieju głównego pozostanie niespodzianką przynajmniej do poniedziałku – dodał dyrektor Pekao Szczecin Open.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)