Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Jacek Pawlak: Chcemy, żeby jak najwięcej tenisistów weszło na poziom Agnieszki

Jacek Pawlak: Chcemy, żeby jak najwięcej tenisistów weszło na poziom Agnieszki

Tenis | 05 listopada 2015 13:18 | Hubert Błaszczyk
Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.
Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.

W środowe popołudnie w siedzibie Toyota Motor Poland odbyła się konferencja prasowa z udziałem Agnieszki Radwańskiej. Udział w niej wziął również prezes, Jacek Pawlak, który wręczył najlepszej polskiej tenisistce kluczyki do nowego Lexusa. - Pierwsza myśl była taka, żeby podarować Agnieszce jakiś super leżak, ale nie produkujemy jeszcze leżaków. Dlatego wręczamy Agnieszce kluczyk do Lexusa – mówił. - Oczywiście przyjmuje kluczyki – odpowiedziała z uśmiechem Radwańska.

 

- Jesteśmy równolatkami. Agnieszka urodziła się w 1989 roku, w tym samym roku powstał też Lexus. Łączy nas podobna historia. Bardzo ciężko pracowaliśmy, żeby dojść do perfekcji – mistrzostwa. To co widzimy podczas meczów Agnieszki to jest zwieńczenie hektolitrów potu wylanych na kortach i siłowni. Tak samo u nas inżynierowie pracują na nasz sukces. Inteligencja i innowacyjność to uosabia Agnieszkę, jak i Lexusa. Chciałbym pogratulować Agnieszce i mistrzowskiemu trenerowi, Tomkowi Wiktorowskiemu i Dawidowi Celtowi, który jest reprezentantem całego teamu. Lexus z dumą wspiera Agnieszkę. Jej sukces jest wynikiem wielu osób – rodziców Agnieszki, słynnego dziadka i tych wszystkich, którzy ją wspierali. Na pewno było wiele momentów zwrotnych, o których nawet nie wiemy – wyjaśniał Pawlak.

 

Popularność Agnieszki Radwańskiej od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Polka czterokrotnie otrzymywała nagrodę WTA Fan Favorite. - Zrozumiałem popularność Agnieszki, kiedy podczas meczów w Singapurze dostawałem setki SMS-ów z Lexus USA i Kanada. To niezwykłe, że Agnieszka jest promotorem Polaków i polskiego sportu. Rozpoznają ją na każdym kroku na świecie. To wspaniałe! - powiedział prezes Toyota Motor Poland.

 

Lexus od kilku lat wspiera polski tenis. Flagowym projektem tej marki jest Agnieszka Radwańska. Na pomoc Lexusa mogą liczyć również najzdolniejsi zawodnicy młodego pokolenia. - Wspieramy nie tylko Agnieszkę. Inwestujemy również w młodzików, współpracujemy z PZT przy okazji meczów reprezentacji. Naszym marzeniem jest, żeby polskie rodziny spędzały czas nie przed telewizorem, a na kortach. I oczywiście przyjeżdżały na nie Lexusami lub Toyotami.

 

W Polsce brakuje obecnie turniejów tenisowych na wysokim poziomie. Chlubnym wyjątkiem jest turniej WTA w Katowicach. Prezes Toyota Motor Poland uważa, że ważniejsze jest szkolenie niż organizowanie imprez. - Coraz poważniej myślimy o organizacji turniejów tenisowych. Naszym głównym celem jest jednak, żeby jak najwięcej zawodniczek i zawodników weszło na poziom Agnieszki i godnie reprezentowało nas na arenie międzynarodowej, stąd nasza pomoc młodym zawodnikom – zakończył Pawlak.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Tenis
Komentarze (0)