Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis 2016 rok ważny dla Radwańskiej. Zrezygnuje z Pucharu Federacji?

2016 rok ważny dla Radwańskiej. Zrezygnuje z Pucharu Federacji?

Tenis | 09 listopada 2015 13:36 | Hubert Błaszczyk
Agnieszka Radwańska
fot. Lexus / mat.prasowy
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska w fantastycznym stylu zakończyła tegoroczne zmagania zwycięstwem w WTA Finals w Singapurze. Przed Polką trzy tygodnie wakacji, a później ciężka praca przed kolejnym sezonem, w którym głównym dodatkową imprezą będą Igrzyska Olimpijskie. - Zmagania w Rio to dla Agnieszki jedna z najważniejszych imprez sezonu – mówi sparingpartner 5. zawodniczki świata, Dawid Celt.

 

Radwańska po raz piąty z rzędu zakończyła sezon w pierwszej dziesiątce rankingu WTA. To duży sukces, ale jednocześnie duże utrudnienie przy układaniu kalendarza. - Kalendarz startowy będzie podobny do tegorocznego. Skończyłam po raz kolejny sezon w pierwszej dziesiątce i nie mam takiego wyboru jak niżej notowane tenisistki. Polka zapytana o priorytety odpowiada pewnie: - Priorytetem zawsze jest Wielki Szlem.

 

W 2016 roku Polkę czeka też start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Radwańska dotychczas dwukrotnie startowała w tej imprezie. Dla większości sportowców jest to kluczowy punkt czterolecia. W tenisie jest trochę inaczej. Nie zmienia to jednak faktu, że Polka na siedem meczów podczas IO wygrała zaledwie dwa. Po jednym w singlu w Pekinie i deblu w Londynie.

 

- Igrzyska to najważniejsza impreza po Wielkim Szlemie – przyznaje Radwańska. Przygotowania do brazylijskiej imprezy mogą wymusić na Polce rezygnację z innych imprez, między innymi Pucharu Federacji, w którym nasze reprezentantki zagrają z USA na Hawajach. - Jeśli chodzi o Fed Cup to będziemy rozmawiać o tym w grudniu. Muszę mieć na uwadze to, żeby grać na wysokim poziomie przez cały rok – dodaje enigmatycznie Isia.

 

Najkrótsza droga do olimpijskiego medalu wiedzie przez turniej mikstowy. Występuje w nim tylko 16 par, żeby zdobyć medal wystarczy wygrać trzy spotkania. Radwańska będzie miała spory ból głowy z wyborem partnera mikstowego. W dobrej formie są Marcin Matkowski i Łukasz Kubot, a swoje plusy ma też kandydatura Jerzego Janowicza, z którym Polka dobrze współpracowała podczas Pucharu Hopmana. - Były już pewne rozmowy i żarty, kto zgłosi się pierwszy i jest w kolejce. Mamy trochę czasu. Ścisłe ustalenia z teamem podejmiemy przed samymi igrzyskami – kończy Radwańska.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)