Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Polska - Argentyna w Ergo Arenie
Ergo Arena
fot. Wikipedia
Ergo Arena

Polska - Argentyna w Ergo Arenie

Tenis | 01 grudnia 2015 13:27 | Redakcja

Mecz I rundy Grupy Światowej Davis Cup by BNP Paribas Polska - Argentyna zostanie rozegrany w dniach 4-6 marca 2016 roku w hali Ergo Arena w Gdańsku.

 

We wrześniu polscy tenisiści po raz pierwszy w historii awansowali do grona 16. najlepszych zespołów w drużynowych rozgrywkach. Pokonali w Gdyni Słowaków 3:2.


Pozostaje wierzyć, że i tym razem Trójmiasto okaże się szczęśliwe dla biało-czerwonych. Piękna i nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Sportowe czy muzyczne wydarzenia może oglądać nawet do 15 tysięcy osób (jest tu 11 tys. miejsc siedzących).

Miasto Gdańsk kocha sport. Podjęło się organizacji wielu ważnych imprez m.in. Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 czy Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. W styczniu o medale w Ergo Arenie walczyć będą piłkarze ręczni.

Polacy pod wodzą Radosława Szymanika są gotowi do skutecznej rywalizacji z Argentyńczykami. Stawką jest awans do ćwierćfinału i zarazem utrzymanie się w Grupie Światowej.


Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Marcina Matkowskiego i Łukasza Kubota czekać będzie trudne zadanie. Rywale z Ameryki Południowej czterokrotnie występowali w finałach Pucharu Davisa - w latach 1981, 2006, 2008, 2011. W tym sezonie pokonali Brazylijczyków 3:2 i Serbów 4:1. Dopiero w półfinale przegrali z Belgami 2:3.

Jest duża szansa, że do Gdańska przyleci Juan Martin Del Potro. Gwiazda argentyńskiego zespołu wyleczyła już uraz nadgarstka i na początku nowego roku wróci na kort. Jeśli zdrowie pozwoli, to otrzyma powołanie do reprezentacji swojego kraju. Obecnie najwyżej notowanym tenisistą drużyny naszych gości jest Leonardo Mayer, który zajmuje 35. miejsce w światowym rankingu.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)