Sport4fans.pl Tenis Janowicz przestraszył się Gasqueta

Janowicz przestraszył się Gasqueta

Tenis | 12 marca 2013 15:08 | Hubert Błaszczyk
Richard Gasquet

Porażką Jerzego Janowicza zakończył się pojedynek trzeciej rundy Indian Wells, w którym rywalem Polaka był Richard Gasquet. Francuz wygrał pewnie 6:1, 6:4. Wydaje się, że był to pierwszy mecz od bardzo dawna, który Jerzyk przegrał już przed wyjściem na kort.

Janowicz fatalnie wszedł w mecz. Wyglądał na nieskoncentrowanego i przestraszonego. Gasquet to uznana marka – jeden z najlepszych zawodników na świecie, ale nawet przeciwko Murrayowi, czy Tipsarevicowi, Polak grał bez żadnych kompleksów. Tymczasem w pierwszym secie z Francuzem oglądaliśmy sekwencje siatka-aut raz za razem. Jerzyk też słabo serwował, co skrzętnie wykorzystywał, grający bez większych fajerwerków Gasquet.

Po zaledwie 16 minutach Francuz prowadził 5:0 i Janowicz musiał bronić się przed totalną kompromitacją. Łodzianin wygrał na szczęście gema przy własnym podaniu, nic więcej w tym secie nie był jednak w stanie zrobić. 6:1 w 20 minut nie wystawiało mu najlepszej laurki.

Polak to jednak zawodnik, który niejednokrotnie pokazywał, że w trakcie spotkania potrafi się odbudować. Wskazywały na to pierwsze gemy drugiego seta, które Janowicz pewnie wygrywał przy własnym podaniu, a przy serwisie Gasqueta miał break pointy. Jerzyk szans na przełamanie Francuza nie wykorzystał, co zemściło się w siódmym gemie. 10. zawodnik światowego rankingu przełamał Janowicza, a do końca meczu nie uświadczyliśmy już żadnych breaków.

Na pocieszenie Janowiczowi pozostała gra podwójna, w której występuje wraz z graczem z Filipin, Treatem Hueyem. Polsko-filipińska para sprawiła już kilka niespodzianek. W nocy z poniedziałku na wtorek rady Janowiczowi i Hueyowi nie dali Andy i Jamie Murrayowie. W ćwierćfinale imprezy Jerzyk ze swoim partnerem zagrają przeciwko Jamesowi Blake’owi i Mardy’emu Fishowi.

Dalej w grze deblowej gra też Łukasz Kubot. Polak w parze z Janko Tipsarevicem wyeliminowali już Richarda Gasqueta i Juliena Benneteau . W kolejnej rundzie ich rywalami będą bracia Bryanowie, przeciwko którym Kubot grał w Australian Open. Tam w parze z Jeremym Chardym, po fantastycznym spotkaniu polsko-francuska para uległa najlepszemu deblowi świata w trzech setach.