Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Guido Pella: Gdybym odpuścił mecz potoczyłby się w innym kierunku
Guido Pella
fot. Oficjalna strona zawodnika
Guido Pella

Guido Pella: Gdybym odpuścił mecz potoczyłby się w innym kierunku

Tenis | 04 marca 2016 17:20 | Hubert Błaszczyk

- Nie spodziewałem się tak szybkiego spotkania. Zacząłem nieco zdenerwowany. Pokonałem jednak stres. Pomogło mi wsparcie kolegów z reprezentacji – mówił po meczu z Michałem Przysiężnym, Guido Pella, który dał pierwszy punkt reprezentacji Argentyny. Po chwili dodał: - Gdybym nieco zmniejszył poziom, to Michał mógłby wygrać trzeciego seta i spotkanie mogłoby potoczyć się w innym kierunku.

 

- Wszedłem na kort zdenerwowany, ale muszę przyznać, ze to niesamowite przeżycie ubrać koszulkę Argentyny. Daje to motywację na przyszłość. Cieszę się, że mogłem przyczynić się do tego, że Argentyna jest nieco bliżej zwycięstwa – dodał Pella.

 

Pella do Gdańska przyjechał opromieniony pierwszym zawodowym finałem ATP. Aktualnie w rankingu ATP zajmuje najwyższe miejsce w karierze. - Uważam, że to jeden z najlepszych momentów w mojej karierze. Robię kolejne kroki. Turniej ATP w Buenos Aires i Puchar Davisa to najlepsze przeżycia w mojej przygodzie z tenisem.

 

Przed spotkaniem Argentyńczycy reklamowali nawierzchnię kortu. Twierdzili, że jest za szybka. - Od pierwszego momentu w Gdańsku wiedziałem, że ta nawierzchnia jest bardzo szybka. Od początku meczu byłem skoncentrowany na swoim podaniu. Zagrałem na swoim najlepszym poziomie.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Tenis
Komentarze (0)