Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Michał Przysiężny: Hurkacz prezentował się najlepiej na treningach

Michał Przysiężny: Hurkacz prezentował się najlepiej na treningach

Tenis | 04 marca 2016 17:47 | Hubert Błaszczyk
Michał Przysiężny zagrał pierwszy raz w tym roku.
fot. Hubert Błaszczyk
Michał Przysiężny zagrał pierwszy raz w tym roku.

 - Jeśli mam być szczery, to przeciwnik nie jest specjalistą od gry w hali. Miałem nadzieję, że pomimo tego, iż trenuje od sześciu dni, to wygram – mówił na konferencji prasowej Michał Przysiężny, który w pierwszym meczu spotkania pomiędzy Polską a Argentyną uległ Guido Pelli.

 

- Liczyłem się z tym, że pierwszy set może być nieudany. Wygrywałem swoje gemy, ale były duże braki przy gemach serwisowych Pelli. Mayer jest dużo lepszym zawodnikiem i muszę zagrać na wyższym poziomie, żeby mieć szanse z nim wygrać – dodał Przysiężny.

 

Ołówek do reprezentacji dołączył niespodziewanie. Pojedynek z Pellą był dla niego pierwszym w tym sezonie. - Rehabilitowałem się w Poznaniu na płytkim basenie. Zacząłem truchtać. Po 2-3 tygodniach różnych treningów poszedłem potruchtać, żeby sprawdzić czy boli mnie noga. Wiedziałem, że jeśli noga mnie nie boli przy bieganiu, to mogę grać w tenisa. Po dwóch treningach w Poznaniu zadzwoniłem do Radka, że mogę trenować. Wiadomo, że kondycyjnie i tenisowo są braki, ale zobaczymy jak to potoczy się dalej…

 

W meczu z Argentyną w reprezentacji Polski debiutuje Hubert Hurkacz. Michał Przysiężny doskonale zna tego zawodnika, ponieważ obaj trenują we Wrocławiu. - Jest to zawodnik o dużym potencjale. Ma już 19 lat, bo z rozmów i zachowania dałbym mu jakieś 12-13. Musi jeszcze upłynąć dużo czasu, żebyśmy mogli spodziewać się po nim dużych wyników. Na treningach prezentował się najlepiej z nas wszystkich.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Tenis
Komentarze (0)