Sport4fans.pl Tenis Szybka wygrana Polaków. Wszystko w rękach singlistów!

Szybka wygrana Polaków. Wszystko w rękach singlistów!

Tenis | 05 marca 2016 14:57 | Hubert Błaszczyk
Łukasz Kubot poprowadził naszą parę deblową do zwycięstwa.

Marcin Matkowski i Łukasz Kubot pewnie pokonali Carlosa Berlocq i Renzo Olivo 6:3, 6:4, 6:4 w spotkaniu Grupy Światowej pomiędzy Polską a Argentyną. Tym samym Polacy zdobyli pierwszy punkt w weekendowej rywalizacji.

Polacy wygrali w trzech setach, ale wynik może być nieco mylący. Argentyńczycy mieli swoje szanse. Raz przy serwisie Łukasza Kubota i kilkakrotnie, gdy podawał Marcin Matkowski. Najbardziej doświadczony tenisista w naszej kadrze źle wszedł w mecz i już w pierwszym gemie dał dwie szanse break pointowe Argentyńczykom. Obronił je pewnymi serwisami. Pewne problemy przy podaniu Matkowskiego były też w gemie kończącym drugiego seta. Matka ponownie wyciągnął asy z rękawa i oddalił zagrożenie.

Polacy wykorzystywali nadarzające się szanse. Dwukrotnie przełamywali debiutującego w Pucharze Davisa, Renzo Olivo i raz Carlosa Berlocqa. 23-latek to zawodnik przeważnie występujący na nawierzchni ziemnej i to podczas sobotniego pojedynku było widać. Olivo miał problemy z agresywną grą Kubota i Matkowskiego. Zbyt długo czekał na linii końcowej.

Argentyński duet w takim zestawieniu występował po raz pierwszy. Nic dziwnego, że momentami pojawiały się problemy w komunikacji, które kosztowały rywali Polaków kilka punktów. Inaczej było z Kubotem i Matkowskim. Obaj od początku roku tworzą parę deblową i to widać na korcie. W sobotę Matka nieco słabiej returnował, ale niedoskonałości w tym elemencie gry nadrabiał stalowymi nerwami przy break pointach dla przeciwnika. Z kolei Kubot fantastycznie prezentował się na returnie. To jego dobre zagrania otwierały szanse na przełamanie Olivo.

Wygrana Matkowskiego i Kubota sprawia, że Polacy nadal liczą się w walce o końcowe zwycięstwo. Zadanie dla Michała Przysiężnego i Huberta Hurkacza lub Łukasza Kubota (możliwa jest zmiana) nadal pozostaje bardzo trudne. Singliści muszą wygrać dwa spotkania. Rozpocznie Przysiężny z Mayerem, później w planie jest mecz Hurkacza z Pellą.