Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Polacy po deblu: W Davis Cupie gramy najlepszy tenis
Polacy podtrzymali szanse na wygraną.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Polacy podtrzymali szanse na wygraną.

Polacy po deblu: W Davis Cupie gramy najlepszy tenis

Tenis | 05 marca 2016 16:07 | Hubert Błaszczyk

- Wolę być niepokonany niż pokonany. Ani razu w czterech spotkaniach nie zostaliśmy przełamani. W Davis Cupie gramy najlepszy tenis – mówił po zwycięstwie nad Argentyńczykami, Marcin Matkowski. Po chwili dodał: - Jest duża presja na nas, bo przed każdym spotkaniem dopisujemy punkt w deblu. Wiedzieliśmy, że jesteśmy pod ścianą. Argentyńczycy nie mieli nic do stracenia. W trudnych momentach dobrze serwowaliśmy i odparliśmy ich breaki.

 

Argentyńczyków interesowało czy Radosław Szymanik planuje jakieś zmiany przed niedzielnymi grami singlowymi. Kapitan był enigmatyczny, ale w końcu się rozkręcił. - Będziemy mieli interesujący wieczór. Porozmawiamy z naszymi tenisistami i podejmiemy decyzję.

 

Gotowość gry w niedzielę zgłaszał Łukasz Kubot. - Czuję się bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni z Marcinem, że wygraliśmy w trzech setach. Zaoszczędziłem dużo sił. Liczę się z tym, że będę w niedzielę brany pod uwagę do wyjścia w singlu - mówił

 

Kubot podczas konferencji prasowej był w bardzo dobrym nastroju. - W systemie z super tie-breakiem decydują jedna, dwie piłki. Może powiemy sobie z Marcinem, że w Indian Wells gramy dla Polski i pójdzie nam lepiej. Mamy nadzieję, że Davis Cup będzie odskocznią i w Stanach Zjednoczonych pójdzie nam lepiej – nawiązując do wspólnej gry z Matkowskim w turniejach ATP.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)