Sport4fans.pl Tenis Set nadziei Przysiężnego. Odpadamy z gry o Puchar Davisa

Set nadziei Przysiężnego. Odpadamy z gry o Puchar Davisa

Tenis | 06 marca 2016 15:01 | Hubert Błaszczyk
Michał Przysiężny przegrał w czterech setach z Leonardo Mayerem.

Michał Przysiężny nie sprostał Leonardo Mayerowi. Polska tym samym przegrała spotkanie w pierwszej rundzie Grupy Światowej Pucharu Davisa 1:3. Polacy w Ergo Arenie musieli radzić sobie bez swojego najlepszego zawodnika, Jerzego Janowicza.

Przysiężny przez pierwsze dwa sety nie odstawał od faworyzowanego Mayera. Argentyńczyk to 40. zawodnik świata, a nasz zawodnik przez problemy zdrowotne spadł do czwartej setki. Do Gdańska przyjechał prosto z rehabilitacji, którą odbywał w Poznaniu.

Przez niemal pierwsze dwie godziny pojedynku nie było widać, że dla Polaka to dopiero drugi mecz w tym sezonie. O wygranej w pierwszym secie zadecydowały niuanse. W tie-breaku przy stanie po 4 Przysiężny wyciągnął piłkę spod band i zdobył mini breaka. Przewagi nie oddał do końca seta, wygrywając niespodziewanie pierwszą partię.

Drugi set miał podobny przebieg. Ponownie zadecydował jeden mini break w tie-breaku. Tym razem Przysiężny nie sprostał Mayerowi. Już na początku rozgrywki wyrzucił wolej w aut. Argentyńczyk świetnie serwował i wrócił do gry, wyrównując stan rywalizacji.

W trzecim i czwartym secie Przysieżny obniżył poziom gry. Dał się trzykrotnie przełamać. Grał nierówno. Z kolei Mayer przez całe spotkanie doskonale serwował. W wielu gemach Ołówek nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Nadzieja w serca polskich kibiców wróciła przy stanie 2:1 15:40, kiedy Przysiężny miał dwa break pointy. Mayer pierwszego z nich obronił udanym wypadem do siatki, a drugiego doskonałym serwisem.

Polacy w dniach 16-18 września zagrają w barażach o utrzymanie w Grupie Światowej. Argentyńczyków czeka natomiast pojedynek z Włochami, który wyłoni półfinalistę.

Michał Przysiężny - Leonardo Mayer 7:6 (4), 6:7 (4), 2:6, 3:6