Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Mistrzyni juniorskiego Australian Open zagra w Katowice Open!

Mistrzyni juniorskiego Australian Open zagra w Katowice Open!

Tenis | 01 kwietnia 2016 11:34 | Hubert Błaszczyk
Vera Lapko, zwyciężczyni Australian Open zagra w turnieju głównym Katowice Open.
fot. Wikipedia
Vera Lapko, zwyciężczyni Australian Open zagra w turnieju głównym Katowice Open.

Do rozpoczęcia turnieju Katowice Open został już tylko dzień! Już teraz katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe przeobrażają się w centrum tenisowej rywalizacji WTA. Na konferencji prasowej organizatorzy przedstawili nazwiska zawodniczek, które dołączą do zmagań w rozgrywkach. W turnieju głównym zagra Magda Linette, Vera Lapko, Aliaksandra Sasnovich oraz Donna Vekic, natomiast do turnieju eliminacyjnego dołączą: Marketa Vondrousova oraz Wiktoria Kulik. Zaprezentowano również szczegółowy harmonogram wydarzeń towarzyszących m.in. plan spotkań kibiców z zawodniczkami turnieju.

 

Już 2 kwietnia na kortach w katowickim Spodku oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczną się eliminacje do turnieju głównego Katowice Open. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Galerii Katowickiej  31 marca br., Prezydent Miasta Katowice serdecznie zaprosił do udziału w kolejnej edycji tenisowych zmagań.

 

- Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę zaprosić do przeżywania tenisowych emocji w Katowicach zarówno na trybuny Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, jak i przed telewizory. Turniej tenisowy WTA Katowice Open to doskonała promocja Miasta w 21 językach w 70 krajach na całym świecie! Dodatkowo planujemy kolejną, podobnie jak przy piłce ręcznej „niestandardową” akcję promocyjną dla mieszkańców naszego Miasta - powiedział Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice


Organizatorzy wydarzenia poinformowali o zmianach w drabince turnieju głównego. Miejsce kontuzjowanych Alison van Uytvanck i Denisy Allertovej zajęły Aliaksandra Sasnovich oraz Donna Vekic. Z „dziką kartą”, przyznaną przez firmę Octagon - właściciel praw do turnieju - do zmagań w drabince głównej dołączy Białorusinka, Vera Lapko, natomiast w kwalifikacjach do turnieju, z ramienia Octagon, zagra Czeszka, Marketa Vondrousova. Ostatnią „dziką kartę” do turnieju eliminacyjnego organizatorzy Katowice Open przyznali utalentowanej Wiktorii Kulik.


- Bardzo miło mi ogłosić, że w turnieju głównym zagra Magda Linette, która zajmie miejsce tzw. „special exempt”, którego w tym roku WTA nie przyznało. W piątek, po godzinie 15:00, poinformujemy o kolejnych „dzikich kartach” do turnieju głównego - powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy WTA Katowice Open 2016.


Katowice Open gwarantują gorące emocje na korcie oraz poza nim. Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. Podczas tegorocznej edycji turnieju odbędą się: III Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta w tenisie na wózkach, III Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta amatorów, KIDS CUP o Puchar Prezydenta Miasta Katowice oraz Talentiada Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Wszystkie towarzyszące wydarzenia sportowe odbędą się pod wspólną nazwą – Międzypokoleniowy Integracyjny Turniej Tenisowy „Polski Szlem 2016”.


- Na turnieju tej rangi nie mogło zabraknąć wydarzeń promujących tenis wśród dzieci, osób niepełnosprawnych oraz osób amatorsko uprawiających tę dyscyplinę sportu. Kibice będę mieli możliwość spotkać się zawodniczkami WTA. W dniach 2-6 kwietnia, o godz.16:30 odbywać się będą sesje autografów w Galerii Katowickiej, natomiast od poniedziałku 4 kwietnia kibice będą mieli okazję zdobyć autograf zawodniczki WTA w antresoli Spodka. Nowością w tym roku jest dodatkowy kort treningowy, który przez cały czas trwania turnieju będzie otwarty dla publiczności. Właśnie na tym korcie, w dniach 2-5 kwietnia o godzinie 17:00 będzie można zobaczyć Players Challenge - powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy WTA Katowice Open 2016.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)