Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Madryt: Trudne zadanie przed Radwańską

fot. wikipedia.org

Madryt: Trudne zadanie przed Radwańską

Tenis | 30 kwietnia 2016 12:53 |

Nadchodzi maj, a to w tenisie oznacza jedno - początek sezonu na mączce w największych turniejach. Pierwszą taką imprezą będzie Mutua Madrid Open, w którym Agnieszka Radwańska jest rozstawiona z jedynką.

 

I już z góry trzeba powiedzieć, że Isię czeka niełatwe zadanie. W pierwszej rundzie zmierzy się z dobrze znaną rywalką, triumfatorką tegorocznej (jak się okazało ostatniej) edycji turnieju Katowice Open, Słowaczką, Dominiką Cibulkovą. Jeśli Agnieszka przejdzie ten test, to w drugiej rundzie spotkać się może z rewelacją tego sezonu - Johanną Kontą. Jeśli i to zadanie spełni pomyślnie, to w spotkaniu o ćwierćfinał stanąć może naprzeciw m.in Sary Errani lub Anastasii Pawliuczenkowej. Ćwierćfinał to już znacznie bardziej wymagające rywalki (Kuzniecowa Janković, Mladenović, Vinci), o półfinale nie wspominając, gdzie może dojść do starcia z Wiktorią Azarenka lub Petrą Kvitovą. Potencjalne rywalki na finał to Angelique Kerber, Simona Halep, Garbine Muguruza, czy Sloane Stephens. Oj, nie będzie łatwo...

 

Nie od dziś wiemy, że gra na mączce to nie żywioł Agnieszki. Trzeba jednak wierzyć w wygraną i walczyć do końca, bo czymże byłby sport bez zawziętości i wielkich emocji. Pierwsze spotkanie krakowianka rozegra w niedzielę. 

 

 

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)