Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis WTA Finals: Niezłe losowanie Radwańskiej, Pliskova skradła serca kibiców

WTA Finals: Niezłe losowanie Radwańskiej, Pliskova skradła serca kibiców

Tenis | 21 paździenika 2016 13:26 | Krzysztof Mokrzycki
Kerber jest główną faworytką bukmacherów.
fot. wikipedia.org,
Kerber jest główną faworytką bukmacherów.

Z wielką pompą odbyło się losowanie grup WTA Finals w Singapurze. Piękne, wyjściowe ubiory zawodniczek, przyklejone uśmiechy i bardzo dobre humory sprawiły, że tenisistki cieszyły się dziś olbrzymim zainteresowaniem mediów i zwykłych kibiców. Show jednak skradła Karolina Pliskova.

 

Tradycyjna sesja zdjęciowa, poprzedzająca losowanie grup finałowych, cieszyła się bardzo dużym „wzięciem” wśród kibiców, którzy polowali na zdjęcia z zawodniczkami i autografy. Gdy na wyznaczonym placu zaczęły pojawiać się pierwsze tenisistki, widownia, zwłaszcza jej męska część, była wręcz wniebowzięta. Piękne, wieczorowe kreacje w ogóle nie dawały poznać, że mamy do czynienia ze sportsmenkami, a nie grupą modelek. Najefektowniejsze wejście zaliczyła Czeszka Karolina Pliskova, która zaprezentowała się w pięknej, niebieskiej sukni po kostki, z odsłoniętymi ramionami. Pięknie komponował się z tym wszystkim tatuaż czeskiej zawodniczki. Trzeba jednak zaznaczyć, że również kreacjami błysnęły choćby Agnieszka Radwańska czy nieco skromniej ubrana (co nie znaczy, że mniej uroczo), Simona Halep.


Po prezentacji zawodniczek nadszedł czas losowania. Wiadomo, że na tym etapie nie ma już słabych  dziewczyn i kogokolwiek by się nie trafiło w grupie, trzeba grać swój najlepszy tenis. Sytuacja jest nieco skomplikowana, ponieważ trwa turniej w Moskwie, od którego zależy, kto zajmie ostatnie wolne miejsce w Singapurze. Na miejscu jest Johanna Konta, ale w każdej chwili może zluzować ją Kuznetsova.


Losowanie trzeba ocenić, przez pryzmat Polki, jako względnie udane. Agnieszka Radwańska zagra bowiem z Karoliną Pliskovą, Garbine Muguruzą i Johanna Kontą lub Swietłaną Kuznietsovą w "grupie białej". Najtrudniejszą rywalką naszej broniącej tytułu rodaczki powinna być naszym zdaniem Pliskova, która w tym roku serwuje asa za asem i na pewno będzie to też jej broń w Singapurze. Co ciekawe, Czeszka dziś, w świetle fleszy, nie czuła się chyba najlepiej i wyglądała na dosyć zestresowaną. Oby na korcie było lepiej.


W „grupie czerwonej” znalazły się Angelique Kerber, Simona Halep, Madison Keys oraz Dominika Cibulkova. Tak naprawdę tutaj może zdarzyć się naprawdę wszystko. O ile Kerber może wydawać się pewniakiem do awansu, o tyle walka pomiędzy Halep, Keys i rozkręcającą się pod koniec sezonu Cibulkovą będzie na pewno fascynująca.

 

Początek turnieju w niedzielę, 23 października. Tytułu sprzed roku broni Agnieszka Radwańska i na pewno na korzyść naszej zawodniczki przemawia fakt, że nie ma w Singapurze choćby Sereny Williams, z którą nasza zawodniczka ma bardzo niekorzystny bilans gier. Tak czy inaczej, czeka ją bardzo trudne, lecz nie niewykonalne, zadanie.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)