Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Amerykański walec przejechał po Radwańskiej

Amerykański walec przejechał po Radwańskiej

Tenis | 29 marca 2013 18:32 | Hubert Błaszczyk
Serena Williams
fot. Filosoph
Serena Williams

W niespełna 65 minut Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem w Miami. W półfinałowym spotkaniu z Sereną Williams ugrała zaledwie trzy gemy. Nie jest to jednak żadna niespodzianka, bo Polka od dłuższego czasu jest w przeciętnej formie i półfinał w tak dużym turnieju może uznać za sukces.


Radwańska w Miami łatwą miała tylko drugą rundę. W kolejnych pojedynkach musiała grać trzysetówki. Polka pokonywała jednak Magdalenę Rybarikovą, Sloane Stephens i Kirsten Flipkens. W meczu ze Stephens, czwarta zawodniczka rankingu WTA grała słabo, ale z pomocą przyszła jej Amerykanka, która w drugim i trzecim secie popełniła niezliczoną liczbę niewymuszonych błędów, przegrywając od stanu 2:3 w drugiej partii dziesięć gemów z rzędu.


W związku z trudnymi przeprawami z niżej notowanymi rywalkami po Radwańskiej w półfinale nie można było się zbyt wiele spodziewać, zwłaszcza że Serena w Miami prezentuje się bardzo dobrze. Dlatego też wynik 6:0, 6:3 nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem.


Nasza najlepsza zawodniczka nie była w stanie w jakikolwiek sposób przeciwstawić się Amerykance. Williams grała zbyt silnie i zbyt dokładnie. Raz za razem posyłała również asy serwisowe, dlatego Radwańskiej trudno było załapać się na grę.


Przed rokiem turniej w Miami zakończył się zwycięstwem Isi, dlatego też krakowiance w najbliższym notowaniu rankingu WTA ubędzie punktów. Nie ma jednak obaw, czy zachowa czwartą pozycję, bo ta jest jak na razie niezagrożona.


Radwańska podczas amerykańskiego tournée wyglądała na zawodniczkę nieco zmęczoną. Teraz krakowiankę czeka odpoczynek. 24-latka wystąpi dopiero podczas pokazowego meczu gry mieszanej w Katowicach. Będzie to jednak pojedynczy występ. Do regularnej gry Radwańska wróci w dniach 20-21 kwietnia, kiedy to wraz z koleżankami z reprezentacji będzie rywalizować w Pucharze Federacji przeciwko Belgijkom.
 

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)