Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Ważne zwycięstwo Janowicza. Madryt już bez Radwańskich

Ważne zwycięstwo Janowicza. Madryt już bez Radwańskich

Tenis | 06 maja 2013 23:29 | Hubert Błaszczyk
Jerzy Janowicz
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Jerzy Janowicz

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł w Madrycie Jerzy Janowicz. Polak pokonał w pierwszej rundzie turnieju w stolicy Hiszpanii wyżej notowanego Amerykanina, Sama Querreya 6:4, 6:3. Janowicz na zwycięstwo w turnieju ATP czekał od 9 marca.


Zwycięstwo Janowicza to jednak jedyna dobra wiadomość z Madrytu. Z turniejem pożegnały się już bowiem siostry Radwańskie, a kwalifikacji nie przebrnął Łukasz Kubot. Jerzyk będzie więc bronił honoru Polski, ale zadania łatwego mieć nie będzie. W drugiej rundzie czeka już bowiem na niego Tomas Berdych, z którym przegrał już w tym sezonie w Marsylii.


W meczu z Querreyem Polak zagrał bardzo poprawnie. Do zwycięstwa wystarczyły mu dwa przełamania – po jednym w każdym z setów. Problemy zaczęły się dopiero w drugiej partii, gdy Janowicz podawał na mecz. Nasz dwumetrowiec obronił jednak dwa break pointy i po nieudanym skrócie Querreya mógł zapisać pierwsze zwycięstwo od blisko dwóch miesięcy.


Niespodziewaną porażkę poniosła natomiast Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska zawodniczka była bez szans w starciu z Brytyjką, Laurą Robson, przegrywając 3:6, 1:6. Porażka Radwańskiej jest o tyle zaskakująca, że Isia nie zwykła ulegać tak nisko notowanym rywalkom. 41. w rankingu Robson nie jest jednak anonimową zawodniczką. Przed rokiem zanotowała IV rundę US Open, a w 2008 roku wygrała juniorski Wimbledon. W tym sezonie powoli zaczyna spełniać pokładane w niej nadzieje, co pokazała zwycięstwem nad czwartą rakietą świata. W meczu z zawodniczką z Wysp Brytyjskich, Radwańska popełniła 27 niewymuszonych błędów. Taką liczbą zepsutych piłek można by obdzielić kilka spotkań starszej z sióstr.


Przegrana na tak wczesnym szczeblu rywalizacji pozbawi Radwańską sporej liczby punktów. Przed rokiem Polka dotarła do półfinału w Madrycie, teraz rywalizację zakończyła już na drugiej rundzie. Krakowianka straci więc w rankingu 370 punktów. Jej czwarta pozycja jest jednak na razie niezagrożona.


W takim samym stosunku Sarze Errani uległa Urszula Radwańska. Włoszka to jednak specjalistka od gry na nawierzchni ziemnej, dlatego wynik spotkania nie jest niespodzianką.


Wcześniej po zaciętym spotkaniu w kwalifikacjach Łukasz Kubot uległ Michaelowi Llodrze 7:6 (3), 4:6, 3:6. Mecz trwał 2 godziny i 11 minut. Wydaję się, że Kubot wraca do niezłej dyspozycji, ale z racji niskiego rankingu do coraz większej liczby turniejów będzie musiał przedzierać się przez kwalifikacje. Miejmy nadzieję, że do Roland Garros zanotuje jeden dobry występ i poprawi swoją pozycję na liście ATP.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)