Sport4fans.pl Tenis Radwańska po raz pierwszy w karierze w ćwierćfinale Roland Garros!

Radwańska po raz pierwszy w karierze w ćwierćfinale Roland Garros!

Tenis | 03 czerwca 2013 13:24 | Hubert Błaszczyk
Agnieszka Radwańska już odniosła największy sukces w Roland Garros.

Początek pierwszego tygodnia na kortach im. Rolanda Garrosa był niezwykle udany dla polskich tenisistów. Wszakże wszyscy polscy singliści awansowali do drugiej rundy. Im dalej w las, tym jednak było gorzej. W drugiej rundzie odpadli Ula Radwańska, Michał Przysiężny i Łukasz Kubot, na trzeciej rundzie potknął się Jerzy Janowicz. Nadal gra jednak Agnieszka Radwańska, która po zwycięstwie nad Aną Ivanovic po raz pierwszy w swojej karierze zameldowała się w ćwierćfinale paryskiego turnieju.

Janowicz powalczył
Już przed rozpoczęciem spotkania Jerzego Janowicza ze Stanislasem Wawrinką wiedzieliśmy, że na korcie pojawi się dwóch zawodników, którzy w ostatnich tygodniach byli w bardzo dobrej formie i mecz może przypominać totalną wojnę na wyniszczenie. Sam obstawiałem nawet czterogodzinny pojedynek. Ostatecznie mecz potrwał krócej. Obfitował jednak w wiele emocjonujących i długich wymian, podczas których inicjatywa i przewaga sytuacja potrafiła zmieniać się kilkakrotnie. Szwajcar, który przez ostatni tydzień zmagał się z problemami zdrowotnymi, wcale nie sprawiał wrażenie zmęczonego. W kluczowych momentach, przy break pointach dla Polaka grał niesamowity tenis. Kilka razy trafiał bekhendem po prostej w stylu swojego rodaka, Rogera Federera. Gdy Janowicz odbudował się w połowie drugiego seta wydawało się, że to on zdobędzie przewagę sytuacyjną. Doświadczony Wawrinka przeczekał jednak moment świetnej gry Polaka i ruszył do ataku w drugiej połowie trzeciego seta. W trzeciej i czwartej partii przełamywał Jerzyka po jednym razie i awansował do czwartej rundy. Gdyby nie trudna drabinka, to Szwajcara można by typować nawet do półfinału. Wiadomo jednak, że w przypadku zwycięstwa w meczu czwartej rundy w ćwierćfinale czekać będzie już na niego Rafael Nadal. Mecz z Hiszpanem może być arcyciekawym pojedynkiem. W Madrycie wygrał gładko Nadal, ale Wawrinka nie był w pełni sił.

Najlepszy Roland Garros Agnieszki
Świetnie w Paryżu jak do tej pory prezentuje się Agnieszka Radwańska. Polka przed rozpoczęciem turnieju miała wiele problemów zdrowotnych i przegrywała sensacyjnie w imprezach poprzedzających Roland Garros. W czwartej rundzie Isia nie dała szans Anie Ivanovic. Serbka w tym sezonie prezentuje się nad wyraz solidnie, ale z Radwańską ostatni raz wygrała w 2008 roku, kiedy była liderką światowego rankingu. W niedzielnym meczu przegrała pierwszego seta 2:6. W drugiej partii była jednak równorzędną rywalką dla krakowianki. Do stanu 4:4 toczyła się ciężka walka. Istniała nawet obawa, że ze względu na zapadające ciemności mecz zostanie dokończony w poniedziałek. Nasza najlepsza zawodniczka zadbała jednak, by horroru nie było. W kolejnych dwóch gemach straciła zaledwie dwa punkty i awansowała do pierwszego w swojej karierze ćwierćfinału na paryskich kortach. W meczu o półfinał zagra z Włoszką Sarą Errani. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego to tenisistka niezwykle nieustępliwa, grająca podobnie do Radwańskiej. Możemy więc spodziewać się niezliczonej ilości długich wymian. Jeśli mecz Janowicza z Wawrinką był wojną na wyniszczenie, to tu możemy spodziewać się jeszcze większej batalii, zwłaszcza, że Errani broni sporej liczby punktów za finał sprzed roku. Na szczęście dla Polki, ma ona bardzo korzystny bilans spotkań z piątą zawodniczką świata. Radwańska wygrywała z Errani sześciokrotnie w siedmiu meczach. Po raz ostatni Włoszka opuszczała kort jako pokonana w turnieju Masters kończącym poprzedni sezon.