Sport4fans.pl Tenis Wimbledon: Komplet Polaków w II rundzie!

Wimbledon: Komplet Polaków w II rundzie!

Tenis | 25 czerwca 2013 20:22 | Patryk Pankowiak
Michał Przysiężny

Drugi dzień na trawiastych kortach Wimbledonu okazał się równie szczęśliwy i udany dla reprezentantów Polski, co ten poprzedni, inaugurujący prestiżową londyńską imprezę. Swoje zadanie bez problemów wykonała Agnieszka Radwańska, a do kolejnej rundy awansowała również jej siostra, Urszula oraz coraz śmielej poczynający sobie w tourze Michał Przysiężny!

29-letni głogowianin po życiowym sukcesie na paryskich kortach Rolanda Garrosa nie zwalnia tempa. Obecnie już druga Polska rakieta bez większych problemów przebrnęła przez eliminacje i w pierwszej rundzie nieoficjalnych międzynarodowych mistrzostw świata na trawiastej nawierzchni potwierdziła swoją wysoką dyspozycję.

"Ołówek" męczył się z rywalem tylko podczas drugiej partii, kiedy to o zwycięstwie zadecydować musiał wyrównany tie-break. Trzecie rozdanie było już formalnością, a polski tenisista wygrał aż sześć gemów z rzędu i pokonał wyraźnie przygnębionego porażką w poprzednim secie Philippa Petzschnera. -Zagrałem bardzo solidnie i wykorzystałem słabości rywala - pisał po meczu na swoim oficjalnym fan page'u polski bohater.

Dla Michała Przysiężnego awans do II rundy Wimbledonu to wyrównanie życiowego sukcesu. By go pobić, musi pokonać bardzo dobrze serwującego reprezentanta RPA - Kevina Andersona. Obaj panowie w zawodowej karierze na korcie spotkają się po raz pierwszy.

O dużo więcej dramatycznych chwil przyprawił nas natomiast mecz Urszuli Radwańskiej z Mallory Burdette. Obie tenisistki bardzo często przełamywały własne podania, a krakowianka w pierwszym secie była nawet bliska roztrwonienia przewagi dwóch tak zwanych "breaków" z rzędu. Sklasyfikowana na 68. miejscu w światowym rankingu, reprezentantka Stanów Zjednoczonych nie dawała jednak za wygraną i w drugim secie prezentowała się już o wiele lepiej, doprowadzając do wyrównania w meczu. O awansie do II rundy wielkoszlemowej imprezy zadecydowało więc decydujące rozdanie, w którym na szczęście dla biało-czerwonych fanów tenisa, więcej spokoju zachowała wyżej rozstawiona Polka. Urszula w trzeciej partii zwyciężyła ostatecznie 6:2 i w kolejnej rundzie prestiżowego turnieju zmierzy się z nieprzewidywalną kwalifikantką - Alison Riske.

Po dwusetowym spacerku swoje inaugurujące spotkanie na wimbledońskich kortach zakończyła natomiast lepsza z sióstr. Agnieszka Radwańska bez zbędnego wysiłku uporała się z austriacką rywalką 6:1, 6:1 i czeka już na kolejną, bardziej wymagającą zawodniczkę.

Warto dodać, że Yvonne Meusburger popełniła aż 28 niewymuszonych błędów i wygrała zaledwie 29 punktów.