Sport4fans.pl Tenis Solidny Janowicz, kontuzja Darcisa

Solidny Janowicz, kontuzja Darcisa

Tenis | 26 czerwca 2013 16:23 | Patryk Pankowiak
Jerzy Janowicz

Za nami już prawie trzeci dzień na wimbledońskich kortach, a polscy tenisiści nadal pozostają niepokonani! Tym razem pomogli jednak rywale, a właściwie ich uszczerbek na zdrowiu, przez który nie byli zdolni do kontynuowania turnieju.

W środę, 26 czerwca na trawiastych nawierzchniach londyńskiego miasteczka tenisowego pojawił się tylko Jerzy Janowicz. Pierwsza Polska rakieta ponownie pokazała swoją zwyżkową formę i do momentu, kiedy przeciwnik był zdolny do gry - Jerzyk rozdawał przysłowiowe karty.

Reprezentant biało-czerwonych przełamał Radka Stepanka już w inauguracyjnym gemie i z każdą kolejną piłką był bliżej wygrania pierwszej partii. Ostatecznie po pięknym uderzeniu crossowym rozstrzygnął premierowego seta w stosunku aż 6:2, a w kolejnym po breaku wychodził już na prowadzenie 5:3. Wtedy dziwną decyzję podjął jego czeski rywal. Stepanek faktycznie wcześniej uskarżał się na ból nogi, ale skreczował w dość zaskakującym momencie, co przyznał nawet komentujący to spotkanie - Bohdan Tomaszewski.

Nie rozkładając na czynniki pierwsze, można już poinformować, że Janowicz oraz Łukasz Kubot zagrają w III rundzie prestiżowej wielkoszlemowej imprezy. Jerzy po zdecydowanych dwóch setach pod swoje dyktando, a Kubot po kreczu rywala. 130. w światowym rankingu Polak skorzystał z okazji i nie brudząc sobie rąk prześlizgnął się do kolejnego etapu, gdzie czeka już na niego nieprzewidywalny Benoit Paire.

Steve Darcis, który niedawno sensacyjnie pokonał Rafeala Nadala tym razem przegrał z urazem barku i nie skrzyżował rakiety z naszym tenisistą. Szkoda, bo zapowiadał się naprawdę ciekawy pojedynek...