Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Wielki triumf Łukasza Kubota!
Kubot
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Kubot

Wielki triumf Łukasza Kubota!

Tenis | 29 czerwca 2013 15:28 | Patryk Pankowiak

Na ten moment czekaliśmy bardzo, bardzo długo. To co wydawało się jeszcze kilka miesięcy tematu niewiarygodne, teraz stało się najprawdziwszym snem na jawie. W IV rundzie Wimbledonu wystąpi dwóch polskich singlistów!

 

Łukasz Kubot po genialnym spotkaniu dołączył do Jerzego Janowicza i wystąpi w najlepszej 16 prestiżowego londyńskiego turnieju! Trzecia Polska rakieta w kolejnej rundzie zmierzy się z 111. w światowym rankingu Adrianem Mannarino, który podobnie jak najbliższy rywal Jerzyka jest nieprzewidywalnym, leworęcznym tenisistą.

 

Jest jeszcze jeden szczegół, który łączy Kubota z Janowiczem - obaj na Wimbledonie nie stracili jeszcze seta! Wczoraj zachwycaliśmy się grą Jerzego, a dzisiaj składamy pokłony pracowitemu 31-letniemu zaowodnikowi z Bolesławca. Łukasz wreszcie w 100 procentach wykorzystał swój potencjał i sprawił, że trawiasta nawierzchnia była jego zdecydowanym atutem. Polak wypunktował kapryśnego Benoit Paire'a i dzięki świetnej grze przy siatce, gdzie wygrał aż 31 z 45 wymiań ograł wysoko rozstawionego Francuza 6:1, 6:3, 6:4. Po drugiej partii sfrustrowany 27. w światowym rankingu tenisista z wściekłością zniszczył nawet swoją rakietę, ale po meczu już z pokorą pogratulował świetnego występu polskiemu rywalowi.

 

Ważny podkreślenia jest również fakt, że Łukasz Kubot pokonał Paire'a po raz pierwszy w karierze, do tej pory przekrywając aż czterokrotnie z rzędu! Czyżby Wimbledon 2013 okazał się magiczny dla biało-czerwonych singlistów? Istnieje nawet spora możliwość, że dwójka "naszych" spotka się w ćwierćfinale, ale by do tego doszło, każdy z nich musi wykonać jeszcze jeden, solidny krok naprzód.

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)