Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel I NOTOWANIE TRANSFEROWE

I NOTOWANIE TRANSFEROWE

Żużel | 28 listopada 2012 14:35 | Hubert Błaszczyk
Bjarne Pedersen w Starcie Gniezno!
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Bjarne Pedersen w Starcie Gniezno!

Sezon żużlowy już dawno za nami. Medale zostały rozdane, ale właśnie o ich kolorach bardzo często decydują działania, które prezesi podejmują w tzw. „sezonie ogórkowym”. Spekulacyjny szał już dawno się rozpoczął, a od 1 grudnia jeszcze bardziej się nasili. Zawodnicy będą bowiem mogli rozmawiać z innymi zespołami niż te, w których startowali w minionym sezonie.


ŁAGUTA WIERNY „LWOM”

Nasze pierwsze notowanie rozpoczynamy od najważniejszej informacji dla kibiców z Częstochowy. Ulubieniec miejscowych fanów Grigorij Łaguta przedłużył kontrakt z Włókniarzem i kolejne dwa lata spędzi pod Jasną Górą.


28-latek dołączył tym samym do wychowanka częstochowskiego klubu, Artura Czai. Rosjanin szansę do zaprezentowania się swojej publiczności będzie miał nie tylko podczas spotkań ligowych. To właśnie w Częstochowie odbędzie się przecież półfinał Drużynowego Pucharu Świata, gdzie ekipa Sbornej zmierzy się z Polakami, Australijczykami oraz drużyną wyłonioną z eliminacji.


- Ustalone warunki są zadowalające dla obu stron z ogólnie panującą tendencją na rynku. Ten ruch pozwala nam na zbudowanie perspektywicznej drużyny na lata – powiedział po podpisaniu kontraktu na oficjalnej stronie klubu prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski.


BJARNE PONOWNIE SPRÓBUJE ENEA EKSTRALIGI

Kontrakt z klubem, w którym startował w poprzednim sezonie zdecydował się również podpisać Bjarne Pedersen. Duńczyk był czołowym zawodnikiem Startu Gniezno na pierwszoligowych torach.


Po słabszych pierwszych spotkaniach Skandynaw był w stanie poprawić swoje występy i wspólnie z Antonio Lindbackiem wprowadził zespół z Wielkopolski do ENEA Ekstraligi. Inna sprawa, że dream team z Gniezna nie miał w zasadzie konkurencji.


- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zostać tutaj na kolejny sezon. Początek minionego sezonu był dla mnie tragiczny i jeśli ktokolwiek zapytałby mnie wówczas czy chciałbym zostać w klubie na drugi rok prawdopodobnie powiedziałbym nie – zakomunikował na swojej oficjalnej stronie internetowej Bjarne Pedersen.


Osobiście mam duże wątpliwości czy Pedersen będzie w stanie z powodzeniem startować w najlepszej lidze świata, ale daję mu szansę. Na oceny przyjdzie czas w trakcie sezonu.


JONASSON GOTÓW POZOSTAĆ W GDAŃSKU

Thomas H. Jonasson to jeden z niewielu zawodników Wybrzeża Gdańsk, który poprzedni sezon może zapisać po stronie zysków. Pomimo wielu kontuzji i ciągłej jeździe z dużym bólem Szwed zdołał wykręcić wysoką średnią biegopunktową. Nie od dziś wiadomo, że Skandynaw jest na celowniku wielu klubów ekstraligowych. Sam jednak przyznaje, że jest w stanie pozostać w Gdańsku i pomóc zespołowi wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.


- Mam oferty z ekstraligi, ale chciałbym zostać w Gdańsku. To nie jest tak, że tam gdzie trener Chomski, tam ja, ale nie ukrywam, że jego obecność ma dla mnie ogromne znaczenie. Z tego co wiem, w klubie szykują się duże zmiany, ale fajnie byłoby, gdybyśmy razem mogli kontynuować swoja przygodę z Wybrzeżem – mówi Jonasson dla portalu trojmiasto.pl.

Źródło: speedwaygp.com/ trojmiasto.pl/ ckmwlokniarzsa.pl/ pedersenracing.com
Kategoria: Żużel
Komentarze (0)