Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Światełko w tunelu Betardu Sparty
Maciej Janowski w ostatnim wyścigu przywiózł z Taiem Woffindenem 5:1.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Maciej Janowski w ostatnim wyścigu przywiózł z Taiem Woffindenem 5:1.

Światełko w tunelu Betardu Sparty

Żużel | 05 maja 2014 19:08 | Maciej Baraniak

Drużyna Betardu Sparty Wrocław ratuje remis 45:45 w meczu z Fogo Unią Leszno. Emocji i kartek nie  brakowało. O końcowym wyniku decydował XV wyścig zawodów!

 

Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi zawodników i szkoleniowców:


Paweł Jąder (menedżer Fogo Unii Leszno)

Z naszej perspektywy były to udane i wyrównane zawody. Myślę, że była szansa wygrać ten mecz. Jednak gospodarze wysoko postawili poprzeczkę i stało się inaczej. Zawsze pozostaje niedosyt, bo jeśli jest to remis, to nie jest to wygrany mecz, ale uważam, że to było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Co do spornych sytuacji, można powiedzieć, że każdy ma swoją opinię. Jednak liczy się to co powiedział sędzia. Ttaki werdykt został podjęty. Nie mieliśmy telewizji, nie mieliśmy podglądu. Trudno mi w tej chwili się wypowiadać. Gdyby spotkanie było transmitowane, można by obejrzeć powtórkę i dokładnie widzielibyśmy jak to miało miejsce. Jednak sędzia tak to widział i tak musiało być. Nie możemy tutaj polemizować.


Piotr Baron (menedżer Betardu Sparty Wrocław)

Dziękuję drużynie przyjezdnej za walkę. Myślę, że pod względem widowiska był to piękny mecz i trzymał w napięciu do samego końca. Szkoda tylko, ze było kilka takich sytuacji, powiedziałbym niesportowych. Ale cóż, to też się zdarza w ferworze walki, bo oczywiście każdy chce jak najlepiej. Chciałbym naprawdę podziękować chłopakom z mojej drużyny, bo pokazali serce do walki. Zrobili dzisiaj wszystko żeby ten mecz wygrać. Nie udało się wygrać, zremisowaliśmy , w zasadzie wyciągając ten remis na sam koniec. Uważam, że dla naszego zespołu jest to bardzo dużo, a na kolejne mecze musimy popracować, żeby było lepiej. Co do sytuacji spornej Jędrzejaka z Pedersenem, to sędzia to ocenił. Co tu oceniać, była decyzja podjęta i ona jest ostateczna. Trzeba wszystko zrobić, żeby takich sytuacji było mniej i tyle. Dzisiaj Jurica miał troszeczkę gorszy mecz, ale nadal w niego wierzymy i wiemy, że pojedzie dobrze.


Mikkel Michelsen ( Fogo Unia Leszno)

Dla mnie mecze w Polsce są w dalszym ciągu różne. Po pierwszym biegu udało mi się spasować ustawienia motocykla. Potem już szło zgodnie z planem, spotkanie było udane, ale trochę szkoda tego wyniku, że nie udało nam się wygrać.


Maciej Janowski ( Betard Sparta Wrocław)

Cieszymy się z tego, że wreszcie chociaż ten pierwszy punkt mamy. Choć przed meczem oczekiwania były znacznie większe. Chcieliśmy wygrać ten mecz. W połowie zawodów pogubiliśmy trochę punktów. Było już osiem punktów straty i tylko trzy biegi do końca. Szczerze mówiąc, myślałem, że niestety skończy się to dla nas gorzej, ale na szczęście udało się wyrównać ten wynik. Unia Leszno naprawdę jest bardzo mocnym zespołem i dobrze czują się we Wrocławiu. Ten tor po przebudowie we Wrocławiu jest łatwy do jazdy, szybki, zna go już coraz więcej zawodników.


z Wrocławia, Maciej Baraniak

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)