Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Polacy nic się nie stało!

Polacy nic się nie stało!

Żużel | 04 sierpnia 2014 19:42 | Hubert Błaszczyk
Kapitan reprezentacji Polski, Jarosław Hampel nie ustrzegł się błędów.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Kapitan reprezentacji Polski, Jarosław Hampel nie ustrzegł się błędów.

Sobotnia porażka reprezentacji Polski w Drużynowym Pucharze Świata jest bolesna. Przegraliśmy prestiżowe zawody, ale to nie koniec świata.


Niepotrzebna jest więc cała negatywna otoczka wokół żużlowej reprezentacji. Ze stanowiska selekcjonera nieoficjalnie zrezygnował już Marek Cieślak, zawodników wygwizdywali kibice. W tym wszystkim brakuje mi jednej rzeczy – wzajemnego szacunku. Zbyt dużo jest emocji, zbyt mało rozsądku.


A przecież nasza porażka nie jest jakąś niesamowitą sensacją. Już zawody Speedway Best Pair pokazały, że nasi reprezentanci nie są w najwyższej formie. Co prawda formuła inna, ale szans na zwycięstwo w tej serii nie mieliśmy żadnych. W Grand Prix zawodzi Jarosław Hampel. Krzysztof Kasprzak jeździ z niezaleczoną kontuzją, a na arenie międzynarodowej Protasiewicz i Kołodziej nie błyszczeli nigdy. Czego więc oczekiwaliśmy?


Zawodnicy pojechali na miarę swoich możliwości. Przegraliśmy na ostatnich metrach – to boli. Ale Duńczycy przed rokiem też stracili zwycięstwo w ostatnim wyścigu. Wszystko przez instytucję jokera. Rok temu to my skorzystaliśmy na tym zapisie, w tym roku oni.


Nie ma wątpliwości, że wraz z Duńczykami dominujemy w światowym żużlu. Nie jest to jednak dominacja tak wyraźna jak w latach wcześniejszych. W Grand Prix nasi zawodnicy ledwo mieszczą się w ósemce, przegraliśmy Drużynowy Puchar Świata. To nie jest nasz rok. Słabiej jeżdżą młodzi-gniewni – Janowski, Pawlicki, Dudek. Ale to nie jest problem Cieślaka. On za nich nie zrobi postępu, dlatego powinien pozostać na stanowisku selekcjonera. Lepszego kandydata obecnie nie ma. Dla Rafała Dobruckiego jest jeszcze za wcześnie, a Piotr Baron to z całym szacunkiem nie ten kaliber.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)