Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Kompromitacja BSI. Grand Prix Łotwy przeniesione do Daugavpils!

Kompromitacja BSI. Grand Prix Łotwy przeniesione do Daugavpils!

Żużel | 17 sierpnia 2014 04:40 | Hubert Błaszczyk
Podczas Grand Prix chcemy oglądać walkę łokieć w łokieć!
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Podczas Grand Prix chcemy oglądać walkę łokieć w łokieć!

W sobotę nie odbyło się Grand Prix Łotwy w Rydze. Wszystko przez fatalny stan toru i złe prognozy pogody. Runda w stolicy Łotwy była kontestowana już wcześniej ze względu na słabą infrastrukturę stadionu. W jakim celu zdecydowano się na siłę rozgrywać zawody w tym miejscu?


Jestem przeciwnikiem układania torów czasowych (a taki miał być w Rydze). Głównie przez ich nieprzewidywalność. Rzadko tego typu owale gwarantują walkę od startu do mety. Częściej jest to walka z torem, a nie rywalami. A w Grand Prix oglądamy przecież 16 najlepszych zawodników świata (przynajmniej w teorii). Kibice płacą za bilety, a na torze oglądają procesję na Boże Ciało.


Nie neguję przeniesienia zawodów na niedzielę do Daugavpils. To bardzo dobre decyzja. Czemu nie można było jej podjąć wcześniej? Zwłaszcza, że w Daugavpils jest świetny klimat dla żużla. Na meczach tłumnie pojawiają się kibice, a tor gwarantuje ciekawą walkę. Miasto nie gwarantuje nocnych rozrywek, ale nie o to w tym wszystkim chyba chodzi.


Czas skończyć z promowaniem dużych stadionów w europejskich stolicach. To nie jest dobry klimat dla żużla. Organizatorzy SEC pokazali, że można zrobić świetny żużel w Gustrow, Holsted, Togliatti. Bez całego blichtru i oprawy, w której chce przodować BSI. Tam liczył się dobry żużel, w Grand Prix opakowanie. Co wybieracie? Ja wolę świetny żużel, taki jak choćby podczas DPŚ w Bydgoszczy. Takich miejsc w kalendarzu imprez pod egidą BSI jest jednak coraz mniej…


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)