Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Polski kozak wygrywa na łotewskiej ziemi

Polski kozak wygrywa na łotewskiej ziemi

Żużel | 18 sierpnia 2014 11:03 | Hubert Błaszczyk
Krzysztof Kasprzak przeżywa chwile triumfu.
fot. Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl
Krzysztof Kasprzak przeżywa chwile triumfu.

Najlepsze dni w swojej karierze przeżywa Krzysztof Kasprzak. W czwartek „KK” sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, a w niedzielę okazał się najlepszy w Grand Prix Łotwy w Daugavpils. Po zwycięstwo sięgnął w wielkim stylu, pokonując w finale na dystansie Nickiego Pedersena i Grega Hancocka.


Początek zawodów nie był jednak dla Kasprzaka udany. Zamiast na pierwszym stopniu podium, mógł zakończyć turniej w karetce. W pierwszym wyścigu na pierwszym łuku nierozważnie swój tor jazdy poszerzał Chris Holder. Australijczyk wypchnął Polaka, a ten szczepił się motocyklami z Chrisem Harrisem. Upadek wyglądał bardzo groźnie. Kasprzak uderzył kaskiem w tor, tuż przed dmuchanymi bandami. Po zdarzeniu był oszołomiony. To nie przeszkodziło mu jednak w fantastycznej jeździe. Chwilę po tym zdarzeniu Kasprzak wygrał z dużą przewagą. W rundzie zasadniczej na przemian zbierał zwycięstwa i drugie miejsca. Ani razu w całych zawodach nie przyjechał na trzeciej i czwartej pozycji! Kilkakrotnie na dystansie w wielkim stylu wyprzedzał rywali. To był spektakularny występ Kasprzaka. W finale Polak pokazał klasę, wyprzedzając Grega Hancocka. Amerykanin to król toru w Daugavpils, rzadko ogląda plecy rywali – w niedzielę zmusił go do tego „KK’.

 


Świetna forma Kasprzaka powoduje, że trzeba się z nim liczyć w walce o brązowy medal. Do trzeciego Nickiego Pedersena nasz zawodnik traci 10 punktów. Za dwa tygodnie runda w Gorzowie Wielkopolskim. Na własnym torze w rozgrywkach ENEA Ekstraligi Kasprzak legitymuje się fantastyczną średnią biegopunktową – 2,500. Znów powinien walczyć o zwycięstwo.

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)