Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Los rozdaje medale

Los rozdaje medale

Żużel | 01 września 2014 10:14 | Hubert Błaszczyk
To koniec sezonu dla Nielsa Kristiana Iversena (pierwszy z lewej).
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
To koniec sezonu dla Nielsa Kristiana Iversena (pierwszy z lewej).

W tym sezonie nad najlepszymi zawodnikami świata ciąży jakieś fatum. Matej Zagar to jedyny zawodnik z czołowej ósemki cyklu Grand Prix, który nie był w tym sezonie kontuzjowany. W sobotę w Gorzowie Wielkopolskim sezon zakończył Niels Kristian Iversen, a Greg Hancock po trzech seriach startów stracił szansę na powiększenie swojego dorobku w klasyfikacji generalnej.


Iversen i Hancock zanotowali groźnie wyglądający wypadek w 4 serii startów. Duńczyk w wyniku niego uszkodził więzadła w kolanie, a Amerykanin złamał palec w lewej ręce. Dla Iversena to już koniec sezonu i walki o medale. PUK-a czekać będzie teraz półroczna przerwa. Z kolei lider klasyfikacji generalnej prawdopodobnie zdąży wykurować się na kolejne Grand Prix w Vojens. W obliczu kontuzji Taia Woffindena i jeżdżących z urazami Nickiego Pedersena i Krzysztofa Kasprzaka, Hancock i tak jest faworytem do zwycięstwa w cyklu Grand Prix.


Należy sobie zadać pytanie: skąd tak wiele kontuzji? Przecież żużlowcy nagle nie potracili zmysłów. To pech i tłumiki, które powodują, że często nie można wybronić się z sytuacji, które 3 lata temu dla najlepszych zawodników świata nie były tak groźne. Po sezonie należy zastanowić się, czy można nadal wystawiać zdrowie i życie zawodników na próbę. Chcemy oglądać sportową walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a nie w gabinetach lekarskich.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)