Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Rozsądna kara dla Dudka
Patryk Dudek zdyskwalifikowany na rok.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Patryk Dudek zdyskwalifikowany na rok.

Rozsądna kara dla Dudka

Żużel | 16 września 2014 19:52 | Hubert Błaszczyk

Patryk Dudek został ukrarany roczną dyskwalifikacją, przez dwa lata nie pojedzie też w barwach reprezentacji Polski. Ponadto Indywidualny Mistrz Świata Juniorów musi zapłacić 5 tysięcy kary i pokryć koszta prowadzenia sprawy przeciwko niemu.

 

To rozsądna decyzja Komisji Dyscyplinarnej. Jak najbardziej adekwatna do popełnionego czynu. Nie znamy linii obrony Dudka. Przez dłuższy czas zawodnik twierdził, że środek wziął przypadkowo. Później jednak wstawił dwuznaczny komentarz na Twitterze. Niezależnie od tłumaczeń zawodnika SPAR Falubazu Zielona Góra należało spodziewać się co najmniej rocznej dyskwalifikacji. 

 

Metyloheksanamina to substancja, którą można wziąć przypadkowo. Zwłaszcza, jeśli zażywa się amerykańskie odżywki. Tam ten specyfik jest dozwolony i często kryje się pod inną nazwą. Nie ma jednak wątpliwości, że Dudek, dzięki tej substancji odniósł korzyść, dlatego musiał ponieść konsekwencje.

 

Doping u Dudka powinien być przestrogą dla innych żużlowców. Czas skończyć z amatorstwem i zacząć traktować swój zawód „na poważnie”. Wiąże się z tym zdrowe odżywianie, odpowiednia dieta, regeneracja i odpowiednia suplementacja. W trakcie sezonu nie ma miejsce na dopalacze, narkotyki i alkohol, a niektórzy żużlowcy o tym zapominają. Często jadą na granicy ryzyka, ale później odreagowują stres w niedozwolony sposób. Po wpadce Dudka należy spodziewać się częstszych kontroli, także apeluje do wszystkich zawodników: pomyślcie i nie dajcie się złapać! Ucierpi Wasz wizerunek i całej dyscypliny, a to żużlowi, który ma ostatnio złą prasę jest najmniej potrzebne.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)