Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel David Bellego: Możemy sobie strzelić samobója
David Bellego w akcji.
fot. Flickr
David Bellego w akcji.

David Bellego: Możemy sobie strzelić samobója

Żużel | 05 paździenika 2014 09:55 | Hubert Błaszczyk

David Bellego w sobotę zaliczył swój ostatni juniorski występ. W 3. finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zdobył 7 punktów. Francuz miał nadzieję, że wystartuje w 2. finale PLŻ 2 w Ostrowie Wielkopolskim. Z informacji jakie docierają z ostrowskiego obozu wynika jednak, że trener Grzegorz Dzikowski postawi na Davida Ruuda.


- Nie jestem zadowolony z zawodów w Pardubicach. Dokonywałem złych decyzji. Cztery wyścigi pojechałem na moim pierwszym motocyklu. Próbowaliśmy z moim teamem wszystkiego, dokonywaliśmy zmian, ale nie było wielkiej poprawy. W ostatnim wyścigu wyjechałem na drugim motocyklu i latałem po tym torze. Naprawdę szkoda, bo czułem się bardzo dobrze na torze i miałem dużą radość z jazdy – komentował po zawodach, David Bellego.


Bellego w Pardubicach przebywał od piątku. Wcześniej, w czwartek przygotowywał się z drużyną MDM Komputery Dreier Ostrovia do finału PLŻ 2 w Ostrowie Wielkopolskim. – Trenowałem w czwartek w Ostrowie i kręciłem bardzo dobre czasy. Nie znam decyzji trenera. Powiedział mi, że dowiem się w piątek, ale nie dostałem żadnej informacji. Jadę więc do Ostrowa i będę oczekiwał decyzji – mówił ambitny Francuz.


Ostrovia pieczołowicie przygotowuje się do rewanżowego meczu ze Speedway Wandą Instal Kraków. Ostrowianie mają do odrobienia 18 punktów. Trener, Grzegorz Dzikowski chce zaskoczyć rywali nawierzchnią owalu Stadionu Miejskiego. Pytanie, czy nie zaskoczy swoich zawodników. – Tor jest równy dla wszystkich i to trener decyduje o jego przygotowaniu. Obawiam się, że możemy sobie strzelić samobója, bo cały sezon jeździliśmy na tej samej nawierzchni i wysoko wygrywaliśmy. Jeśli pojadę w meczu dam z siebie wszystko i będę walczył o każdy centymetr toru – zakończył Bellego, który najlepszy występ w swojej karierze zanotował w rundzie zasadniczej przeciwko Speedway Wandzie Instal Kraków.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)