Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Peter Karlsson: To nie był nasz dzień
Peter Karlsson to bardzo doświadczony żużlowiec.
fot. Flickr
Peter Karlsson to bardzo doświadczony żużlowiec.

Peter Karlsson: To nie był nasz dzień

Żużel | 10 paździenika 2014 11:36 | Hubert Błaszczyk

Peter Karlsson to jeden z najbardziej doświadczonych żużlowców. Szwed spotkał się w swojej karierze z wieloma nietypowymi sytuacjami, awaria prądu na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim nie była więc dla niego wielkim zaskoczeniem.

 

- Miałem kilka takich sytuacji w lidze angielskiej. My z perspektywy parku maszyn nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Tor nie był dostatecznie doświetlony. To są bardzo ważne zawody i chcieliśmy je odjechać, ale niewiele mogliśmy w tej sytuacji zrobić – powiedział Peter Karlsson.


Karlsson ma jednak świadomość, że powtórzony mecz nie będzie spacerkiem dla Ostrovii. Goście pokazali, że potrafią ścigać się nawet na twardym torze. - Powtórka meczu będzie bardzo trudna. Ten mecz pokazał, że Kraków potrafi jeździć na naszym torze. Mieliśmy pecha. Ales po upadku czuł się źle i został odwieziony do szpitala, później zanotowaliśmy trzy defekty na punktowanych pozycjach. To nie był nasz dzień.


Szwed jako jeden z niewielu uczestników tego spotkania zachowuje szacunek do rywali. - Kraków to bardzo dobry zespół. W drugiej części sezonu wzmocnili się zawodnikami z ligi angielskiej, którzy potrafią ścigać się na bardzo dobrym poziomie. Wierzę, że jesteśmy w stanie wygrać mecz, ale my musimy to zrobić 18 punktami. To nie jest proste zadanie, ale sami sprowadziliśmy na siebie problemy słabą jazdą w Krakowie. Szczęście musi się jednak do nas uśmiechnąć. Jeśli będziemy mieli defekty, upadki i wykluczenia to nasze szanse będą maleć z każdym wyścigiem.


Doświadczony zawodnik odniósł się także do innej nawierzchni ostrowskiego owalu. - Tor był nieco nietypowy dla Ostrowa. W tym sezonie na każdym meczu mieliśmy lekko przyczepny tor. Trenowałem jednak na nim przed meczem w czwartek, dlatego nie byłem zaskoczony.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)