Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Solidne wzmocnienia toruńskiej ekipy

Solidne wzmocnienia toruńskiej ekipy

Żużel | 26 listopada 2014 18:37 | Mateusz Dziopa
Nowi zawodnicy KS Toruń na konferencji prasowej
fot. Oficjalny profil Facebook KS Toruń
Nowi zawodnicy KS Toruń na konferencji prasowej

KS Toruń nie próżnuje. W ciągu ostatnich tygodni do drużyny dołączyli Jason Doyle, Kacper Gomólski i Grigorij Łaguta. Wydaje się, że popularne Anioły są jednym z faworytów rywalizacji o tytuł Drużynowgo Mistrza Polski.
 

Podczas międzysezonowej przerwy ekipę Jacka Gajewskiego wzmocnili Jason Doyle, Kacper Gomólski i Grigorij Łaguta. Należy także odnotować, że w toruńskiej drużynie pozostaną Adrian Miedziński, Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski oraz Wiktor Kułakow, a lada dzień kontrakt przedłużyć ma Chris Holder. Popularne Anioły zaliczać się więc będą do faworytów w wyścigu o tytuł mistrza.


Osobiście bardzo cenię transfer Jasona Doyla. Zawodnik ten może wyrosnąć na gwiazdę Ekstraligi, a przynajmniej na zawodnika, który będzie zdobywał kluczowe punkty podczas meczu. Australijczyk fenomenalnie spisywał się w barwach drużyny z Łodzi i myślę, że nowy nabytek KS Toruń nie zwolni tempa w nadchodzącym sezonie. Ciekawym transferem jest przejście Kacpra Gomólskiego, który jeszcze w ostatnim sezonie zdobywał punkty dla drużyny z Tarnowa. Dla wychowanka Startu Gniezno będzie to pierwszy sezon w roli seniora i wielu obserwatorów żużla na pewno zastanawia się czy przejście ze statusu juniora nie sprawi, że zawodnik ten będzie zdobywał mniej punktów. Ostatnie transfer to przejście z Częstochowy Grigorija Łaguty. Transfer ten wywołuje sporo kontrowersji, bo, jak powszechnie wiadomo, jeszcze w barwach Włokniarza zawodnik ten często intonował przyśpiewkę „kto nie skacze ten z Torunia”, na co fani Aniołów odpowiadali „kto nie płaci ten z Włókniarza”. Rosjanin już raczej nie poskacze, ale myślę, że w najbliższym sezonie możemy liczyć na jego świetne występy.


Toruńska drużyna z pewnością jest jedną z faworytów do zdobycia tytułu mistrza Polski. Pamiętajmy jednak, że podobnie było rok temu, a w przeszłości wiele zespołów, które były stawiane w roli pewniaka rozczarowywało postawą.
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)