Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Speedway Best Pairs: Amerykanie stałym uczestnikiem i zmiana punktacji

Speedway Best Pairs: Amerykanie stałym uczestnikiem i zmiana punktacji

Żużel | 12 grudnia 2014 18:34 | Redakcja
Kibice będą mogli oglądać rywalizację Nickiego Pedersena (z lewej) i Grega Hancocka.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Kibice będą mogli oglądać rywalizację Nickiego Pedersena (z lewej) i Grega Hancocka.

W nadchodzącym sezonie kibice ponownie będą mieli okazję ekscytować się rywalizacją żużlowych par narodowych. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, firma One Sport – organizator zawodów, postanowiła pozostać w sprawdzonej formule trzech turniejów. Pierwszy odbędzie się 28 marca 2015 w Toruniu. O szczegółach poinformowano na piątkowej konferencji prasowej, na której zjawili się przedstawiciele wszystkich gospodarzy cyklu.

 

W 2015 roku cykl będzie składać się z trzech rund, a inaugurację zaplanowano na 28 marca w Toruniu. Następnie żużlowcy przeniosą się do niemieckiego Guestrow (11.04), a całe rozgrywki zakończą zawody w duńskim Esbjerg (09.05). Wszystkie zawody Speedway Best Pairs Cup będą transmitowane na żywo w stacji Eurosport do 71 krajów na całym świecie, łącznie z regionem Azji, Australii i krajów Pacyfiku. Tytułu bronią Australijczycy, którzy w edycji 2014 wyprzedzili w klasyfikacji generalnej Danię i Polskę.

 

Zwycięzcą Pucharu zostanie para, która w trzech turniejach uzyska największą ilość punktów do klasyfikacji generalnej, które przyznawane będą na podstawie wyników każdego z turniejów (wg kolejności zajętych miejsc: 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1 punktów).

 

Względem poprzednich lat doszło do dwóch istotnych zmian – pierwsza z nich dotyczy punktacji biegowej. Ponownie będzie stosowana tradycyjna punktacja biegowa w formacie 3-2-1-0. - Stosowana rok temu formuła 4-3-2-0 nie do końca się przyjęła, przeanalizowaliśmy sytuację dokładnie i stwierdzamy, że lepiej wrócić do normalnej punktacji. Cały czas premiować będziemy jednak współpracę w parach – w biegu półfinałowym i finałowym, w przypadku wyniku remisowego 3:3, zwycięstwo odniesie nie 'samodzielny' zwycięzca biegu, a zawodnicy z miejsc drugiego i trzeciego. W takiej sytuacji po prostu wygra ten, kto zdobędzie bonus - poinformował Jan Konikiewicz, One Sport.

 

Druga zmiana dotyczy uczestników – startujących reprezentacji. - W tym roku mamy 6 stałych uczestników – są to drużyny Australii, Danii, Polski, Rosji, Szwecji oraz nową reprezentację: USA, rzecz jasna na czele z Gregiem Hancockiem. Na każdą z rund przyznamy także jedną dziką kartę – w Toruniu zaproszenie otrzyma drużyna Łotwy, w Guestrow drużyna Niemiec, a kwestia ostatniego uczestnika turnieju w Esbjergu wyjaśni się w późniejszym terminie. Nie będzie to na pewno reprezentacja Wielkiej Brytanii – w tym roku ponowiliśmy nasze zaproszenie do startu dla Brytyjczyków, mimo chęci startu wyrażonej przez zawodników i managera reprezentacji, Aluna Rossitera, BSPA poinformowała nas, że żaden brytyjski żużlowiec nie otrzyma pozwolenia na start w Speedway Best Pairs Cup również i w tym sezonie - dodali przedstawiciele organizatora SBPC.

 

Łączna pula nagród w Speedway Best Pairs Cup 2015 wyniesie około 900 000 PLN, co sprawia, że poza zawodami ligowymi, są to najlepiej opłacane rozgrywki żużlowe na świecie. Oficjalnym nadawcą cyklu Speedway Best Pairs Cup będzie ponownie Eurosport. 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)