Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel SEC zawita do Landshut!
Najlepsi żużlowcy Europy pojadą w niemieckim Landshut.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Najlepsi żużlowcy Europy pojadą w niemieckim Landshut.

SEC zawita do Landshut!

Żużel | 15 grudnia 2014 18:51 | Redakcja

One SolarArena w Landshut będzie kolejnym przystankiem cyklu Speedway European Championships w 2015 roku. To właśnie w Niemczech, już 11 lipca rozegrana zostanie druga runda turnieju z udziałem najlepszych żużlowców Europy.


Niemiecki AC Landshut drugi rok z rzędu zaprezentuje się na międzynarodowej scenie speedwaya. W zeszłym sezonie na One SolarArena kibice mogli podziwiać siedem najlepszych par świata, kiedy w mieście zagościł cykl Speedway Best Pairs Cup. Impreza okazała się organizacyjnym sukcesem, dlatego firma One Sport postanowiła ponownie zaufać miejscowym działaczom i sprowadzić na stadion tym razem czołówkę europejskiego speedwaya.


- Współpraca z AC Landshut to prawdziwa przyjemność i po ubiegłorocznej rundzie Best Pairs nie mieliśmy wątpliwości, że będziemy chcieli tu wrócić – tym razem organizując tu SEC. Jesteśmy przekonani, że niemiecka publiczność, wygłodniała wielkich imprez, zapełni do ostatniego miejsca trybuny One Solar Arena, będąc świadkami znakomitego widowiska - skomentowali przedstawiciele One Sport, Karol Lejman i Jan Konikiewicz.


Przypomnijmy, że pierwsza runda SEC odbędzie się 20 czerwca na toruńskiej MotoArenie. Druga runda Speedway European Championships już 11 lipca w niemieckim Landshut. Bilety dostępne w sprzedaży od dziś, za pośrednictwem serwisu www.etix.com .


Jak zapowiadają promotorzy cyklu, lokalizacje trzeciej (15.08) i czwartej (19.09) rundy zostaną ujawnione najpóźniej w styczniu.


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)