Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Niesforny Leon

Niesforny Leon

Żużel | 21 grudnia 2014 18:08 | Hubert Błaszczyk
Leon Madsen (kask biały)
fot. Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl
Leon Madsen (kask biały)

Leon Madsen oszukał GKM Grudziądz. Duńczyk podpisał list intencyjny z beniaminkiem ENEA Ekstraligi, by w ostatniej chwili zmienić zdanie i podpisać kontrakt z Unią Tarnów. Grudziądzanie nic nie mogą zrobić. List intencyjny nie ma mocy prawnej.


Prezesowi Jaskółek, Łukaszowi Sademu, wydawało się, że trzyma wszystkie karty w ręku i będzie grał kontraktami Łaguty i Hancocka. W tak zwanym międzyczasie wydarzyło się dla niego kilka niekorzystnych wydarzeń. Do gry wrócił klub z Rzeszowa, proponując lepsze warunki Hancockowi, a Łaguta wybrał ofertę Grudziądza, choć był już dogadany w Tarnowie. Rosjanin nic jednak nie podpisywał. Sady musiał zaryzykować. Zaproponował lepsze warunki Madsenowi, a ten zgodził się, nie zważając na podpisany list w Grudziądzu.


Nazywanie tej całej sytuacji odwetem za Łagutę jest słabe. To tanie alibi prezesa Sadego, który pogubił się na rynku transferowym. Chciał Łagutę, chciał Hancocka… skończyło się na podkupionym Madsenie. Nie twierdzę, że to źle. Duńczyk to solidny zawodnik, ale w świat poszedł prosty komunikat – w Tarnowie tonący zaczął się chwytać przysłowiowej brzytwy.


Zachowanie Duńczyka jest dziwne. Ostatnio w mediach społecznościowych płakał, że prezes Zdunek nie wywiązał się z kontraktów w Wybrzeżu Gdańsk. Teraz Madsen nie wywiązał się z umowy danej GKM-owi. Hipokryzja do kwadratu.


Nie zdziwię się, jeśli „głos serca”, bo tak argumentował wybór Unii Madsen, będzie go kosztował pod koniec sezonu trochę więcej niż kwota, którą dorzucił mu do kontraktu prezes Sady. Wszakże w Tarnowie pieniądze nie wysypują się ze skarbca. Wtedy niesforny Leon znów będzie narzekał.


W tym okienku transferowym miało być normalnie, a skończyło się jak zawsze. Zabawa dużych (i niepoważnych) dzieci ten speedway…


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)

Żużel

Najnowsze

Partnerzy SPORT4FANS.PL