Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Najmocniejszy skład Łotyszy na SPBC

Najmocniejszy skład Łotyszy na SPBC

Żużel | 02 lutego 2015 12:50 | Redakcja
Reprezentacja Łotwy w Toruniu wystartuje z dziką kartą.
fot. inf. prasowa
Reprezentacja Łotwy w Toruniu wystartuje z dziką kartą.

W zeszłym roku zamknęli stawkę Speedway Best Pairs Cup, choć ani razu nie zajęli ostatniego miejsca w poszczególnych rundach. Na inaugurację cyklu, Andrzej Lebedevs, Kjastas Puodzuks oraz Maksim Bogdanovs wystartują w Toruniu z dziką kartą. Następcy braci Władimira i Iwana Rybnikowa będą chcieli zaskoczyć faworytów. Czy im się to uda?


28 marca na Motoarenie inauguracja sezonu w rozgrywkach międzynarodowych. Jako pierwsi skład na otwierającą rundę cykl Speedway Best Pairs zaprezentowali Łotysze, którzy pojadą w grodzie Kopernika z dziką kartą.


- Impreza jest organizowana przez tych samych ludzi, co SEC i wszystko tam jest na najwyższym poziomie. Jestem bardzo szczęśliwy, że w 2014 roku byłem częścią tych wydarzeń i nadal będę w 2015 - mówi Andzejs Lebedevs.


Kjastas Puodżuks w zeszłym roku w Toruniu zaprezentował się najlepiej z Łotyszy. Kolejne starty nie były już tak udane, jednak ponowne powołanie go do składu na Speedway Best Pairs Cup świadczy o dużym zaufaniu trenera do jego osoby.


Andrzej Lebedevs to utalentowany 20-latek. Ma już na koncie kilka znaczących sukcesów – również w parach. Jest między innymi dwukrotnym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Łotwy: złotym (2011) oraz srebrnym (2010, brązowym medalistą klubowego Pucharu Europy, dwukrotnym finalistą mistrzostw Europy par (Piła 2011 – IV miejsce, Równe 2012 – srebrny medal).


- Jedziemy w pierwszej rundzie w Polsce i jeśli dobrze się tam zaprezentujemy, to chyba pojedziemy też w Esbjerg. Na pewno damy z siebie wszystko! - dodał Andzejs Lebedevs.

 

Trzecim zawodnikiem w reprezentacji Łotwy będzie Maksim Bogdanovs, który zaskoczył podczas zeszłorocznego cyklu Speedway European Championships. Wychowanek Lokomotivu Daugavpils zastępował kontuzjowanych zawodników i niemal otarł się o medal mistrzostw Europy!

 

W tym sezonie cykl Speedway Best Pairs Cup ponownie składa się z trzech rund. Oprócz zmagań w „grodzie Kopernika”, żużlowcy rywalizować będą jeszcze 11 kwietnia w niemieckim Gustrow oraz 9 maja w Esbjerg w Danii.


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.

 

28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLN
bilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)