Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Maksim Bogdanovs: MotoArena to trudny technicznie tor

Maksim Bogdanovs: MotoArena to trudny technicznie tor

Żużel | 05 lutego 2015 18:34 | Redakcja
Maksim Bogdanovs
fot. SEC/ inf. prasowa
Maksim Bogdanovs

Maksim Bogdanovs w zeszłym roku pełnił rolę super rezerwowego. W trakcie cyklu Speedway Best Pairs Cup zastępował z powodzeniem Kjastasa Puodzuksa, a w Speedway European Championships do końca pozostawał w grze o medal i utrzymanie w cyklu. Jak sam twierdzi, w 2015 Łotwa pojedzie zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym sezonie.


- W zeszłym roku było kiepsko. Zaliczyliśmy dosyć nerwowe zawody i wynik nie był dobry. Na pewno nie byliśmy zadowoleni. Trzeba pamiętać, że to będą na pewno dla nas znowu trudne zawody. Pierwsze zawody w sezonie i od razu walka z tak świetnymi zawodnikami. Będziemy się starali pojechać tak dobrze, jak to tylko będzie możliwe. Na pewno będzie lepiej niż było w zeszłym roku (śmiech). - mówi Maksim Bogdanovs.


Bogdanovs nie chce przewidywać jakie miejsce zajmie Łotwa na inaugurację w Toruniu, zaznacza jednak, że nie czuje się najlepiej na MotoArenie.


- Nie chcę za wiele obiecywać. Mogę jedynie powiedzieć, że dam z siebie wszystko żeby zaprezentować się w zawodach SBPC naprawdę dobrze. Prawdę mówiąc, nie za bardzo czuję się na obiekcie w Toruniu. Jechałem tam pierwszy raz właśnie w zeszłym sezonie i było dosyć ciężko. Trudny technicznie tor. - dodaje.


Czy wiesz, że...?

- Łotysze, którzy zajęli ostatnie miejsce w cyklu SBPC 2014, ani razu nie zakończyli pojedynczego turnieju na siódmej pozycji! Trzykrotnie zajmowali szóste miejsce.


- Aż dziewięciokrotnie w ekipie ze Wschodu zastępowany był Kjastas Puodżuks. Jadący za niego rezerwowy Maksim Bogdanovs wywalczył 15 punktów.


-  Jedyną drużyną, która nie eksperymentowała składem była właśnie Łotwa. 


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.


28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń: 
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLN
bilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)