Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Szwecja podała skład. Jonsson liderem!

Szwecja podała skład. Jonsson liderem!

Żużel | 23 lutego 2015 22:28 | Redakcja
Antonio Lindback (niebieski kask) będzie w Toruniu rezerwowym.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Antonio Lindback (niebieski kask) będzie w Toruniu rezerwowym.

W poniedziałek ujawniono nazwisko nowego menadżera reprezentacji Szwecji oraz podano skład na zbliżający się wielkimi krokami turniej Speedway Best Pairs Cup. W ekipie "Trzech Koron" wystartuje Andreas Jonsson, Thomas H. Jonasson, a rezerwowym w trakcie turnieju na MotoArenie będzie Antonio Lindbaeck.


Co prawda w zeszłym roku Szwedzi zajęli dopiero piąte miejsce, jednak teraz deklarują, że zrobią wszystko, aby nawiązać do najlepszych lat skandynawskiego żużla i powalczyć o jedno z miejsc w pierwszej trójce Speedway Best Pairs Cup 2015. Ma im w tym pomóc nowy menadżer reprezentacji, Morgan Andersson.


- Jestem w tym sporcie przez całe moje życie i znam zawodników dosyć dobrze. Andreas Jonsson był również jedną z osób, które zachęcały mnie do podjęcia tej pracy, więc zdecydowałem się zostać managerem kadry i zrobić coś dla szwedzkiego żużla
- powiedział Morgan Andersson.


Szwecja to czwarty kraj, który podał swój skład na rozpoczynający się 28 marca cykl Speedway Best Pairs Cup. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem wśród żółto - niebieskich będzie Andreas Jonsson. Indywidualny mistrz świata juniorów z 2000 roku był jedynym zawodnikiem kadry Szwecji, który pojechał we wszystkich trzech rundach ubiegłorocznego cyklu. Zdobywając 38 punktów, był czwartym najskuteczniejszym żużlowcem zeszłorocznego turnieju.


- Jeśli chodzi o 2014 rok, nie były to dla nas najlepsze turnieje i rzeczywiście jesteśmy trochę rozczarowani, bo nie takiego wyniku oczekiwaliśmy, ale musimy też pamiętać, że byli tam najlepsi zawodnicy na świecie, najlepsze pary na świecie i turnieje były naprawdę ciężkie. To nie jest takie proste – jeśli nie masz dobrego dnia, po prostu nie jesteś na szczycie i my właśnie nie byliśmy. Mam nadzieję, że uda nam się zająć lepszą pozycję w tym roku - dodał Andreas Jonsson.


Thomas H. Jonasson to niespełna 27-letni zawodnik, dla którego start na MotoArenie będzie debiutem w cyklu Speedway Best Pairs Cup. Od lat w Szwecji szuka się następcy Tony Rickardssona, jedną z takich nadziei jest właśnie Jonasson, który z roku na rok osiąga coraz lepsze rezultaty.


Swoim kolegom z kadry pomoże zaś Antonio Lindbaeck, który zawsze bardzo dobrze czuje się na toruńskim torze. W zeszłym roku wywalczył tam 19 punktów i był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem tamtego wieczoru.


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.

 

28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń:

strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLNbilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)