Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Jankesi gotowi do walki!

Jankesi gotowi do walki!

Żużel | 26 lutego 2015 14:21 | Redakcja
Greg Hancock będzie liderem reprezentacji USA.
fot. Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl
Greg Hancock będzie liderem reprezentacji USA.

Greg Hancock i Gino Manzares, to piąta para, która wystartuje już 28 marca na toruńskiej MotoArenie w trakcie inauguracyjnych zawodów z cyklu Speedway Best Pairs Cup. Amerykanie wracają do walki o puchar po roku przerwy.


Grega Hancocka nikomu nie trzeba przedstawiać. Trzykrotny mistrz świata, który w trakcie kariery opuścił zaledwie jedną rundę mistrzostw świata. W 2013 roku zdobył 20 punktów dla reprezentacji USA i był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem tamtych zawodów. Partnerem Hancocka będzie 22- letni Gino Manzares z Anaheim. Do jego największych sukcesów zaliczany jest złoty medal indywidualnych mistrzostw Stanów Zjednoczonych juniorów oraz na długim torze.


Obecnie Amerykanie nie mają w swoich szeregach zbyt wielu renomowanych zawodników, a siła ich reprezentacji jest daleka od tej, jaką prezentowali w przeszłości. Przypomnieć należy bowiem, iż kadra USA w historii mistrzostw świata par wywalczyła łącznie 8 medali i znajduje się na czwartej pozycji w klasyfikacji tego turnieju. Stany Zjednoczone zdobyły do tej pory trzy złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe krążki.


Ostatnie "złoto" dla Ameryki przypadło w 1992 roku w Lonigo. Duet Sam Ermolenko - Ronnie Correy miał z powodzeniem walczyć o medal, ale bez pomocy rezerwowego mogłoby to się im się nie udać. Prawdziwym "asem w rękawie" okazał się Greg Hancock, który zastąpił swojego rodaka i został bohaterem turnieju. Kiedy po fazie zasadniczej USA i Anglia miały po 23 punkty o zwycięstwie decydował wyścig dodatkowy. W tym "Grin" zmierzył się z Garym Havelockiem i dojechał do mety jako pierwszy zapewniając tym samym triumf Ameryce!


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.


28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń:
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLNbilet VIP 650 PLN


Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).


Kategoria: Żużel
Komentarze (0)