Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel SEC 2015 bez Togliatti

SEC 2015 bez Togliatti

Żużel | 04 marca 2015 17:09 | Redakcja

Trzecia runda tegorocznych zmagań o Mistrzostwo Europy, która zaplanowana jest na 15 sierpnia 2015 roku, nie odbędzie się w Togliatti. Do tej pory poznaliśmy trzy miejsca, w których zorganizowane zostaną zawody cyklu Speedway European Championships, nieznana jest tylko lokalizacja trzeciego z turniejów.


- SEC w Togliatti w poprzednich dwóch sezonach to wspaniałe zawody i profesjonalna współpraca z klubem Mega-Lada, jednakże w sezonie 2015 nie będziemy świadkami rundy SEC w Rosji. Liczymy, że w przyszłości powrócimy na stadion im. Anatolija Stiepanowa i ponownie będziemy mogli wspólnie przeżywać wielkie sportowe emocje podczas turniejów przy pełnych trybunach, ze wspaniałą miejscową publicznością - skomentowali organizatorzy SEC z firmy One Sport.


Do tej pory Togliatti dwukrotnie gościło najlepszych żużlowców Europy. Za pierwszym razem, w 2013 roku triumfował Emil Sajfutdinow, zaś w 2014 - Nicki Pedersen.


Inauguracja SEC będzie miała miejsce 20 czerwca na MotoArenie w Toruniu. Następnie, najlepsza szesnastka żużlowców Starego Kontynentu przeniesie się do Landshut, gdzie 11 lipca rozegrana zostanie druga runda. Finał zaplanowany jest na 19 września w Ostrowie Wielkopolskim


Ostatnią niewiadomą w kalendarzu Speedway European Championships jest lokalizacja trzeciej rundy, która odbędzie się 15 sierpnia. - Możemy potwierdzić, że negocjacje dotyczące organizacji turniejów finałowych SEC 2015 dobiegły końca. Lokalizacja III rundy zostanie ogłoszona do 17 marca - zakończyli przedstawiciele One Sport.
 

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)