Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Żużel Hans Nielsen: Dania radzi sobie nieźle

Hans Nielsen: Dania radzi sobie nieźle

Żużel | 09 marca 2015 11:36 | Redakcja
Duńscy żużlowcy na podwójnym prowadzeniu.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Duńscy żużlowcy na podwójnym prowadzeniu.

Dwadzieścia dwa tytuły mistrza świata to dorobek Hansa Nielsena, legendy duńskiego żużla. Cztery razy zdobywał złoty medal indywidualnie, jedenaście razy drużynowo i siedmiokrotnie stawał na pierwszym miejscu w Mistrzostwach Świata Par. Kto zdaniem Nielsena wygra tegoroczny Speedway Best Pairs Cup?


- Na pewno na własnym torze faworytami będą Polacy. Mocną ekipą dysponują również Rosjanie i Australijczycy. Oczywiście, chciałbym, aby turniej wygrali moi rodacy, ale jak będzie, przekonamy się dopiero w maju, w Esbjergu. - mówi Hans Nielsen.


Dla wielu kibiców, Hans Nielsen to legenda i bohater Danii. Sam przyznaje jednak, że bohaterem się nie czuje, ale liczba zdobytych medali bardzo go cieszy.


- Jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia. Siedem tytułów to naprawdę dobry wynik i cieszę się, że mogłem uzyskać taki rezultat dla Danii, dla mojego kraju. Z drugiej strony jednak nie czuję się bohaterem. Po prostu przez wiele lat robiłem to, co potrafiłem najlepiej. Cieszę się bardzo, że mogłem dać radość duńskim kibicom. Należy pamiętać, że w tamtym okresie Dania była bardzo silna, miała wielu wspaniałych zawodników. Można powiedzieć, że byliśmy najmocniejsi na świecie, stąd te sześć tytułów z rzędu. Ole Olsen, Tommy Knudsen, Erik Gundersen i moja osoba - to była naprawdę piekielnie silna drużyna - dodaje Nielsen


W zeszłym sezonie Dania z Nicki Pedersenem, Nielsem Kristianem Iversenem oraz Michaelem Jepsenem Jensenem zajęła drugie miejsce w cyklu. W tym, żużlowcy z kraju Hamleta zapowiadają walkę o złoto.


- Generalnie, w ostatnich latach Dania radziła sobie nieźle. Nawet po tym, jak odszedłem ja czy Erik Gundersen, najwyraźniej jednak nie byli tacy mocni, jak my w latach 80-tych. Wydaje mi się, że w tym roku Nicki i Niels mają duże szanse, żeby wygrać te zawody. Nicki radzi sobie świetnie, a Niels mam nadzieję, że wróci mocny po kontuzji, którą odniósł w zeszłym roku. Oczywiście pierwszy turniej w Polsce będzie bardzo trudny, bo z pewnością faworytami na swoim torze w Toruniu będą właśnie polscy żużlowcy - zakończył siedmiokrotny mistrz świata par, Hans Nielsen.


Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs Cup przygotowali bardzo atrakcyjne ceny biletów na zawody, które inaugurują międzynarodowe rozgrywki na żużlu w sezonie 2015. Najtańsze wejściówki można nabyć już od 15 złotych! Bilety dostępne są między innymi za pośrednictwem serwisu eventim.pl.


28 marca 2015 roku - MotoArena Toruń:
strefa niebieska, bilet normalny 40 PLN / bilet ulgowy 25 PLN
strefa zielona, bilet normalny 30 PLN / bilet ulgowy 15 PLN
strefa czerwona, bilet normalny 150 PLNbilet VIP 650 PLN
Bilety można nabyć również w punktach sprzedaży Eventim w całej Polsce (m.in. salony Empik, Media Markt, Saturn).

Kategoria: Żużel
Komentarze (0)